Wpis z mikrobloga

W mojej #pracbaza pracuję już prawie 10 lat. Jako że to duży zakład to są tutaj pracownicze plany emerytalne zamiast kapitałowych. Nie zapisałem się tam po przyjęciu do pracy, bo jakoś kompletnie mi to uciekło, a w domu (jak jeszcze mieszkałem z rodzicami) też się o tym nie rozmawiało znaczy coś tam mi mówili ale jakoś to olałem.

Pracodawca od siebie przelewa na te konto 3,5% miesięcznej pensji, a ja nic do tego nie dokładam. Po 10 latach pracy miałbym uzbierane tam już pewnie kilkanaście tysięcy zł które zostałby wypłacone po przejściu na emeryturę.

Moja mame niedawno przeszła na emeryturę i z PPE dostała ponad 30k pln. Oczywiście jak się ma 2x lat to nikt nie myśli o emeryturze. Druga sprawa że tej emerytury też można nie dożyć...

Przy sobotnim obiedzie się zgadzaliśmy z rodzicami i wyszła gruba inba, że nie jestem tam zapisany.

Teraz po 10 latach to nawet głupio iść do działu płac się zapisać...

#ppe #ppk i trochę #zalesie
  • 11
tak ci się wydaje, ale w większości przypadków pracodawca będzie o tym pamiętał przy podwyżkach( ͡º ͜ʖ͡º)


@Norskee: XD

Uwielbiam te wypowiedzi wykopowych ekspertów. Po co komentujesz jak nie masz zielonego pojęcia jak działa PPE? Jeszcze gdyby temat dotyczył PPK to w jakiś pokrętny sposób może dałoby się ten twój komentarz wytłumaczyć, ale PPE? Kompromitacja lvl 5000.
@Krupier jak pracownicy się upra że chcą ppe i pracodawca dołączy żeby się odlierdolili a potem sobie to odbije to też jest dobrowolne i juz się nie liczy? xDDD
kompromitacja lvl 5000 ty chyba życia nie znasz bo zapomniałeś se dobrowolne to jest z punktu widzenia państwa ale pracodawca może dołączyć a wcale nie chcieć
@Norskee o #!$%@?, większego fikolka nie mogłeś #!$%@?ć. XDDD

Kompromitacja lvl nie 5000, a 50000.

Zamilcz już jeśli chodzi o te tematy. Po prostu, dla własnego dobra by więcej na głupka nie wychodzić.