Wpis z mikrobloga

@Energydrink: #!$%@? mnie to gadanie, to niech sprzedadza ludziom te mieszkania po cenach po jakich kupowali w momencie nabycia. Mysle ze chetnych brakowac nie bedzie. Nie dosc ze kupili taniej niz aktualnie ludzie musza lozyc, mieli wakajki kredytowe, to jeszcze stękają. I #!$%@? mnie na to strzela, bo to jest bezczelność po prostu z perspektywy mlodszych ktorzy musza przez nich placic +40% ceny i kredytowac sie nie na 300, nie na
@Energydrink: myślę, że Ci ludzie byli poprostu skrajnie nieodpowiedzialni, ponieważ umowa dokładnie przedstawia ile wyniesie rata przy WIBORze nawet do 15% jak dobrze pamiętam. Więc o czym tu w ogóle mówić... Ludzie nabrali za duże kredyty. Im większy kredyt tym wajcha przechyla się mocniej na niekorzyść nawet przy tak małym wzroście stóp procentowych jaki mieliśmy do tej pory.

No i dopiero co były wakacje kredytowe pomagające w spłacie wysokich rat. Normalnie
@emeig: dlatego Ci ludzie przechodzą przyspieszoną naukę ekonomii. Jestem przekonany, że ludzie by brali kredyty na 150lat byleby tylko rata była niska a jeśli gdzieś na samym dole byłaby gwiazdka, że kredyt ten bedą spłacały ich dzieci to nie ma znaczenia - pomysli sie za 50lat o tym
@danielnieobajtek nie bronie tych ludzi, bo i tak kupili mieszkania taniej i mieli wakacje kredytowe, ale nie zgodze sie ze byli nieodpowiedzialni - jak mamy takich championow w npb oraz w bankach to kto zakladal ze stopy wyniosa prawie 7%?
eehhh - @danielnieobajtek   nie bronie tych ludzi, bo i tak kupili mieszkania taniej ...

źródło: stopy

Pobierz