Wpis z mikrobloga

Siema!

Czy probowal ktos z Was przysiadow urodzinowych? To jest: liczba powtorzen = wiek, ciezar = waga ciala.

Jak sie do tego przygotowywaliscie? Ja robie co tydzien 5 serio po x powtorzen z ciezarem = waga ciala, gdzie X rosnie co tydzien jak uda mi sie wszystkie 5 serii wykonac. Czyli zwykla progresja iloscia powtorzen. Watpie ze da sie to zooptymalizowac, ale moze ktos ma jakis dobry pomysl. To idzie oprocz zwyklych przysiadow w inne dni.

Idzie normalnie kretatyna, i zastanawialem sie nad beta-alanina tez, ale nie chce zeby mnie morda swedziala.

Powiem szczerze, ze srednio widze ze uda mi sie to zrobic w urodziny bo juz lvl 37 w tym roku bedzie.

#silownia #mikrokoksy
  • 10
@garar2: na pewno na raz nie zrobisz, zrób sobie jakieś cluster-sety (10 przysiadów, 5 sekund przerwy, 10 przysiadów, 10 sekund przerwy, 10 przysiadów, 15 sekund przerwy, 7 przysiadów) - bez odkładania ciężaru na rack, jeśli ważysz 80kg to spokojnie taką sztangę utrzymasz na plerach z 3-5 minut robiąć co jakiś czas przysiady.

Ja próbowałem sobie kiedyś robić AMRapy ze 100kg+ i zawsze robienie 15-20 repów na przysiad jest dla mnie bardziej
@Pozytywny_gosc: Dzieki za odpowiedz. Wlasnie z oddechem mam problem. Probuje tak jak mowisz, cluster sety bez odkladania. Zobaczymy, teraz treningowo doszedlem do 5 serii po 14 powtorzen, ale nie wiem jak szybko moge jeszcze progresowac. Na takie RPE 11, mysle ze 20 by poszlo, ale to nawet jeszcze nie probuje, bo nie ma sensu, RPE 11 pojdzie w urodziny :)
To jeszcze ponarzekam na Androida, jak sie nagrywam to muzyka sie przerywa a lepiej sie robi takie dlugie sety jak dobry beat leci.
@garar2 ja na samsungu mogę słuchać, włączam nagrywanie i muzyka się zatrzymuje, ale mogę ją wznowić i wtedy gra dalej w trakcie nagrywania