Wpis z mikrobloga

@Arteqq: Wykop dostał w 2022 ~1.5 mln zł dofinansowania od NCBiR, 'nuff said ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po premierze nowej wersji portalu nastąpił również znaczny spadek liczby użytkowników. Grupy zajmujące się dezinformacją i propagandą w internecie wykorzystały to do zwiększenia swojej aktywności na wykopie. Przed wyborami zawsze robił się tu syf, trolle zawsze są, ale na czas kampanii budżet wzrasta.
Mam wrażenie, że PiS wcisnął tu trolle.

Mnóstwo wpisów wychwalających tych złodziei a jednocześnie multum krytykujących opozycję. #polityka


@Arteqq: nie no co Ty, wydaje Ci się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A dzisiaj czysto przypadkowo AMA z kolejnym kryminalistą na wypoku xD
PiS ma 40 parę procent poparcia, także wśród młodych. Partia z takim poparciem nie potrzebuje opłacanych trolli politycznych. Swoją drogą, na Wykopie to akurat środowiska lewicowe spod faszystowskiej neuropy mają w swojej przeszłości "incydenty" związane z manipulowaniem głosami, zgadywaniem się na discordach i zorganizowanym zakopywaniem.


@CXLV: ja pamiętam wysyp pissowskich trolli w 2015, nawet długopis robił tu ama, a na discordach to zwoływali się konfiarze i nawet sam Koran Mekka nawoływał
@bylem_zielonko:

ja pamiętam wysyp pissowskich trolli w 2015


To naturalne, że przed wyborami ludzie się aktywizują. Zawsze tak było, siedzę tu już ponad 15 lat. Każdy użytkownik z podobnym stażem może ci to potwierdzić. Z resztą, nie ma się co dziwić, możesz nie pamiętać tamtych czasów ale lata 2010-2015 to był rollercoaster na Wykopie: Tupolew, zamach, teorie spiskowe, podsłuchy, Kulczyk, seryjny samobójca, Petelicki, obrońcy krzyża, marsze narodowców, Ewa Kopacz 75iq, Tusk
A rządowe trolle


@SkeletonKing: Potrafisz to udowodnić? W sensie, że rzad płaci zorganizowanym grupom szerzącym przychylne im komentarze w polskim Internecie?
Biorąc pod uwagę jak dużym poparciem wśród młodych cieszy się PiS, dla mnie bardziej zastanawiająca jest ich nieobecność tutaj, niż rzekoma nadreprezentacja. W 2019 na PiS zagłosował co trzeci Polak w wieku 18-39.
To nie wrażenie, tylko znak porażki opozycji. Dociera do Ciebie że tak naprawdę nie ma nic do zaoferowania i chce prowadzić takie samo rozdawnictwo jak PiS.


@Qql3l3: no jest #!$%@? trochę różnica "dostaniesz hajs jak masz gówniaka i wrócisz do pracy" a "dostaniesz hajs jak masz gówniaka" XD