Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #jdg #dzialalnoscgospodarcza #programista15k #programista25k Zgodnie z rekomendacją KNF, w przypadku dochodu w walucie obcej (EUR), kredyt powinien zostać udzielony w walucie obcej, mimo, że KPiR/ewidencja ryczałtu, podatki, ZUS itd. są w PLN. Powoduje to dwa problemy: tylko kilka banków udziela takie kredyty, spora marża banków itd. Jak to wygląda w rzeczywistości, czy banki wymagają we wniosku podania waluty dochodu, wyciągu z konta firmowego? Niezbyt widzi mi się proszenie kontrahenta o opłacanie faktur w PLN...
  • 7
#kredythipoteczny #jdg #dzialalnoscgospodarcza #programista15k #programista25k Zgodnie z rekomendacją KNF, w przypadku dochodu w walucie obcej (EUR), kredyt powinien zostać udzielony w walucie obcej, mimo, że KPiR/ewidencja ryczałtu, podatki, ZUS itd. są w PLN. Powoduje to dwa problemy: tylko kilka banków udziela takie kredyty, spora marża banków itd. Jak to wygląda w rzeczywistości, czy banki wymagają we wniosku podania waluty dochodu, wyciągu z konta firmowego? Niezbyt widzi mi się proszenie kontrahenta o opłacanie
@Redoxx to już zależy od konkretnego banku, jak brałem kredyt to niektóre banki chciały wyciągów z konta, innym wystarczyły złożone pity i zaświadczenia o niezaleganiu US/ZUS oraz kpir.
chyba nie masz innego wyjscia niż zlozyc o kredyt w kilku miejscach, w którymś się uda.