Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracbaza #pensja #praca #korpo #korposwiat #korpo #praca

W ubiegłym tygodniu ogłosili w firmie awanse (na seniora 2 razy w roku to robią) i wyszło w rozmowie, że kolega dostał wyższą kwotę podwyżki o prawie 1/3. Pracujemy w tej firmie tyle samo (jedna grupa onboardingowa), stanowisko to samo, funkcje te same. Rozmawiałam z menago, że nie pasuje mi zaproponowana kwota, ale po kontakcie z górą idzie w zaparte, że kwota nie jest do negocjacji. Po tym jak powiedziałam, że przynajmniej 1 osoba dostała wyższą podwyżkę to odniósł się tylko do zapisu w umowie, że nie możemy rozmawiać o wysokości pensji (mówiłam, że to w kontekście nierówności płacowych); oraz do tego że dostałam maksymalny procent kwoty podwyżki (co jest kłamstwem bo mieliśmy te same stawki).
Czekam z podpisaniem aneksu, ale już nie wiem jakich użyć argumentów jak non stop słyszę, że nie mogą porównywać pracownników, kwestie finansów są indywidualne, nie mogą mi powiedzieć widełek dla tego stanowiska.
Dodam, że miałam bardzo dobre wyniki i na ocenie rocznej słyszałam, że mało kto takie ma; a teraz się dowiaduję, że jednak ktoś dostaje więcej hajsu, a nawet nie wiem za co bo też ich pytałam co robią osoby, które destały więcej hajsu w porównaniu do mnie.

A i jeszcze rok temu koleżanka też dostała wyższą kwotę przy awansie niż ja obecnie, a nie mamy wyrównań inflacyjnych.

Chce jeszcze raz rozmawiać z menago. Jakich mogę użyć argumentów, żeby ominąć gadania, że nie mogą do niczego się odnieść jeśli chodzi o finanse help. :<



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ten zapis o zakazie rozmów o wynagrodzeniu ...
Przekazanie przez pracownika innym pracownikom danych objętych tzw. klauzulą poufności wynagrodzeń w celu przeciwdziałania nierównemu traktowaniu i przejawom dyskryminacji płacowej nie może stanowić podstawy rozwiązania z nim umowy o pracę w trybie art. 52 KP.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2011 r. sygn. akt II PK 304/10

Zasada równego traktowania w prawie pracy to jedna z najważniejszych zasad prawa pracy. Zgodnie z nią pracownicy mają równe prawa z tytułu jednakowego wypełniania takich samych obowiązków. Rozmowy o wynagrodzeniu między pracownikami ciężko uznać za ujawnianie
  • Odpowiedz