Wpis z mikrobloga

@sew1k: Każdy ruch kręgosłupa pod obciążeniem zwiększa obciążenia na krążki międzykręgowe. Jeśli masz zdrowy i sprawny kręgosłup, to spokojnie poradzi sobie z takim obciążeniem w rozsądnej objętości. Ale musisz spełniać każdy element poprzedniego zdania.

Przeprostowywanie kręgosłupa na początku ruchu tak samo go obciąża jak zginanie go.
Żeby trenować bezpiecznie minimalizuj ruch kręgosłupa pod obciążeniem.
@wozniak_hubert: Prostowanie*, jak już idziesz w fizjoterapie to używaj prawidłowego nazewnictwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sew1k: Nigdy nie uzyskasz „idealnie prostych pleców”. Tutaj masz ładny obrazek poglądowy jak wygląda kolumna kręgosłupa podczas zgięcia. Prawie wszyscy mają złudne wrażenie jaki jest rzeczywisty zakres ruchu w poszczególnych stawach międzykręgowych
Poemat - @wozniak_hubert: Prostowanie*, jak już idziesz w fizjoterapie to używaj praw...

źródło: IMG_0890

Pobierz
  • 0
@Poemat: Chcialbym sie upewnic czy dobrze rozumiem...
Czyli jesli zaokraglone plecy sa przez caly zakres ruchu az do wyprostowania ich na samym koncu to jest to dla nich bezpieczne? Dobrze zrozumialem?
Ogolnie chodzi mi o to ze nagrywam sie na silowni i staram sie sam dojsc do bledow ktore jeszcze na pewno popelniam, wydaje mi sie ze jest coraz lepiej jednak zastanawialy mnie wlasnie te plecy, nie sa idealnie wyprostowane, lekko