Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, wesołych świąt Mireczki XD

No więc ceny mieszkań nie wzrosną dopóki stopy procentowe nie zostaną ścięte o połowę. Żadne wykresy, naganianie, próby wywołania FOMO itd nie pomogą. Piszę o transakcyjnych, bo z ofertami to różnie bywa, na olx można wpisać każde życzenie, oni tego nie sprawdzają.

99% kupujących nie czyta żadnych artykułów, wywiadów z expertami, tylko sprawdza w banku jaką ma zdolność i za tyle bierze. As simple as that. Też kiedyś wierzyłem, że ludzie zachowują się racjonalniej, ale nie XD A tak się no składa, że ta zdolność jest dalej niższa o połowę niż w szczycie pompy.

Kredyt 2% to wielka niewiadoma. Może wywołać implus popytowy, ale to będzie implus przejściowy i w sumie nie wiadomo czy w ogóle będzie. Tak samo jednak też nie wiemy czy wakajki kredytowe będą utrzymane, na razie to tak średnio to wygląda.

Smacznego jajka XD

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kredythipoteczny #stopyprocentowe
  • 12
próby wywołania FOMO


Na razie to tylko takowe od Stycznia do Lipca będą plagą na wykopie. Już widzę jak się nagania ludzi na kiełbase2% która nawet nie wiadomo jak będzie wyglądać.
  • 1
@Energydrink: Deweloperzy, którzy pompują teraz cenniki kurników inwestycyjnych, bo wierzą, że ludzie pokupują swoje pierwsze mieszkanie akurat u nich są z reguły głupi XD No ale taki rynek. Moim zdaniem zejdą głównie segmenty pod miastami, wszystkie tanie inwestycje, które nadają się do mieszkania, a największa grupą popytową będą ukraińskie rodziny.
@mickpl: Mam duże wątpliwości co do zdolności jaką Ukraińcy mogą uzyskać, Są tu 14 miesięcy... zakładając że nie każdy zaczął prace po przyjeździe zostaje z 12 miesięcy... odliczmy od tego 3 miesiące okresu próbnego to zostaje 9 miesięcy przepracowane, teraz ilu z nich odstało od razu umowę na czas nie określony a ilu na następny rok, a ilu robi na zleceniu. Czarno to widzę... chyba że wyciągną całą masę dotacji... do
@mickpl: nawet jeśli BK okażę się wielką klapą, i tak będzie retoryka "urzędy nie nadażają z rozpatrywaniem wniosków o BK, pula wystarczy tylko do końca miesiąca" . Jedni powiedzą marketing, inni (bardziej uczciwi) manipulacja
  • 0
@Energydrink: Część uchodźców jest tu 14 miesięcy, ale część jest tu też parę lat. Typowy Witalij z Bereniką, lvl 33 mają większą zdolność niż młoda para po studiach. Dodatkowo nie są tak wybredni i z radością wezmą szeregówkę 10km od miasta za 400k.
@mickpl: myślisz, że ludzie są w stanie czekać na własne lokum tyle co Ty, /do 50tki/? ;P Zdolność kredytowa to jak błogosławieństwo, uśmiech od losu, złapanie pana Boga za nogi :P więc ludzie wytresowani już, że bez kredytu ani rusz.
@emeig: Po części nie rozumiem też takiego podejścia, że na siłę musi się kupić mieszkanie. Jeszcze nie wiesz czy zostaniesz w kraju a już kredyt bierzesz... Ze mną pracuje kilka osób które płacą kredyty w PL a pracują i mieszkają w DE, kupione mieszkanie i raty jakie teraz płacą to duże obciążenie bo jeszcze musza utrzymać wynajem tutaj więc zamiast 25% pensji poświęcać na sprawy mieszkaniowe, wydają na czynsz w DE
@Energydrink: no ja też nie rozumiem, ale ludzie w amoku biorą coraz większe kredyty :/ i już każdy ma chyba wywalone. Albo emigracja albo kredyt i tyranie, bo wynajem drogi.

Nigdy osoba co oszczędza nie dogoni inflacji na kredytach jak co chwile będą się pojawiały osoby płacące coraz więcej i biorące większy kredyt.
@mickpl: Zapytam bez szydery, nie traktuj jako hejt. Dlaczego po prostu nie kupiłeś mieszkania jak kredyty były "hehe 0 %"? Udzielasz się tu codziennie, masz rozeznanie, wiedze, oglądasz tysiące wykresów dziennie. Powiedz mi, jak taki szpec jak ty nie przewidział, że to był najlepszy czas na zakup. Zapytam dodatkowo, na jakie spadki liczysz, żeby kupić wkońcu mieszkanie?
@morrph: bo mieszkania mialy spadac!
Jego post z poczatków pandemii. Nie chce mi jednakże nigdy odpowiedzieć ile dokladnie spadly przez ponad 2 lata. Pomimo rozbudowanych analiz o tym dlaczego spadki BĘDĄ.