Wpis z mikrobloga

Akurat grzanie pensji Glapy przez TVN jest głupie, co to jest 1,2 mln rocznie dla prezesa banku centralnego XD No tak, chłop powinien dostawać 10 koła na rękę i nielimitowaną kapuczinę.

Powell zarabia ile zarabia, bo sam tak chce. W USA bycie szefem FED to jest ogromny prestiż, drugie najpotężniejsze stanowisko po prezydencie. Tego tam się nie robi dla kasy, a gdyby Powellowi wypłacano z rezerwy 50 mln zielonych rocznie to nikt by się nawet nie skrzywił.

Zamiast poruszać takie głupoty któryś z tych durnych dziennikarzy mógł Glapę zapytać jak na decyzje co do stóp i projekcję inflacyjną wypłyną takie programy jak #kredyt2procent. NBP to oprotestował, Glapa mógł to rozwinąć, ale nie - pooglądaliśmy se slajdy, że prezes PKO zarabia 5 x więcej.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #standup
  • 15
  • Odpowiedz
@mickpl: dla Janusza i Grażyny coś takiego jak 50 czy 100k robi wrażenie bo można sobie te pieniądze wyobrazić, natomiast miliardy przewalane na socjale, nietrafione inwestycje itd. są już dla nich abstrakcyjne więc prędzej zamkną gościa za zegarek za 20 tys. niż za nieukończony blok elektrowni za miliard złotych, polska w pigułce
  • Odpowiedz
Akurat grzanie pensji Glapy przez TVN jest głupie, co to jest 1,2 mln rocznie dla prezesa banku centralnego XD No tak, chłop powinien dostawać 10 koła na rękę i nielimitowaną kapuczinę.


@mickpl: za swoje dokonania powinien być zwolniony po roku. A nie zarabiać milion rocznie.
W bardziej demokratycznych republikiach ktoś wytoczylby protest i straciłby cały majątek za przestępstwa finansowe wobec obywateli i korupcję polityczna.
  • Odpowiedz
  • 198
@Raa_V: Ale to nie ma znaczenia ile zarabia. Mógłby zarabiać 1/10 z tego i nie miałoby to znaczenia, bo prawdziwym skandalem jest tu jego sposób zarządzania.
  • Odpowiedz
1,2 mln rocznie to jest zaledwie 10x mojej pensji xD a ja jestem skromnym analitykiem i zarządzam kilkudziesięcioma osobami, on ma realny wpływ na życie milionów


@POTEZNA_HAUBICA: to jesteś niedopłacany. Jeśli zarządzasz kilkudziesięcioma osobami i masz 10k brutto to coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
@mickpl Glapa nie zasługuje na 1,2mln zł tylko na #!$%@? z roboty. Jego robota polega m.in na tym, żeby inflacja kręciła się w okoł 2,5% a mamy inflację na poziomie 16%. Za stand upy 1,2mln to trochę za dużo
  • Odpowiedz