Wpis z mikrobloga

Najlepszymi anty-marksistami są byli marksiści; byłam długi czas komunistką i nie ma niczego czym bym bardziej gardziła; dokładnie wiem o co w tym chodzi i nie da się osiągnąć takiej jasności jeżeli się kiedyś przez to bagno nie przeszło;

interesowałaby kogoś seria wpisów na temat socjalizmu, trochę bardziej z wewnątrz?

#antykapitalizm #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #revoltagainsthemodernworld
  • 33
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: Marks bardzo dobrze zdiagnozował problemy ówczesnego świata, jednak jego propozycja rozwiązania problemu charakteryzuje się tym, że nie działa.
Poza tym, nie przewidział wielu zmian, jakie zaszły - chociażby, zaczynając: 8h dzień pracy, a kończąc na tym, że obecnie, globalne korporacje są najlepszymi pracodawcami i wielu "ploretariuszom" jest na rękę dla nich pracować ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
nie da się osiągnąć takiej jasności jeżeli się kiedyś przez to bagno nie przeszło


Brzmisz jak były alkoholik, który myśli że lepiej rozumie dlaczego regularne chlanie jest złe od ludzi którzy od początku widzieli głupotę alkoli i nigdy się nie wciągnęli. Słowem: narcyz.

@Dziewczyna_Tyraxora:
kaspil - >nie da się osiągnąć takiej jasności jeżeli się kiedyś przez to bagno nie pr...

źródło: 1835437a8a86fe5otoz_nie

Pobierz
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: ale ja wiem doskonale, że bardzo wiele pozytywnych zmian zostało wywalczonych przez lewicę, ruchy robotnicze i związki zawodowe. Natomiast one działają, chcąc nie chcąc, w kapitalizmie. Ogólnie to jest bardzo ciekawe zagadnienie, że wiele lewicowych rozwiązań, jest korzystnych zarówno dla pracownika i kapitalisty. Np 8h tryb pracy właśnie.
No to teraz do roboty - 4dni w tygodniu. Wzrośnie wydajność, wzrośnie konsumpcja, wzrośnie zadowolenie społeczne, wszystko wzrośnie ( ͡°
  • Odpowiedz