Wpis z mikrobloga

Cześć, widziałem wywiad z Braćmi Rodzeń i zacząłem się interesować dietą Low Carb. Mam nadwagę oraz żadnych wiadomych mi chorób lecz w stosowaniu tej diety nie chodzi mi o redukcję masy tylko o poszukiwanie zdrowego modelu żywieniowego, lepszego samopoczucia i innych zalet. Chciałbym zaznaczyć, że dopiero robię risercz i nie traktuję tego wpisu jako jego część lecz bardziej jako zaspokojenie ciekawości wobec wyczytanych przeciwskazań i opinii społeczności aby skonfrontować to w późniejszej analizie zagadnienia diety.

Przeczytałem, że WHO nie poleca tej diety, a większość ekspertów od żywienia nie jest jej zwolennikami. Słyszałem też, że może być niezdrowa i wyniszczać organizm, a węglowodany są niezbędne dla naszego ciała, więc nie powinniśmy całkowicie rezygnować z nich. Co myślicie na ten temat? Jeśli ktoś z was stosuje tę dietę i ma na ten temat konkretną opinię, która jest oparta na faktach i badaniach, to chętnie ją poznam.

#lowcarb #keto #dieta #zdrowie
  • 29
@MrErbeen: sam przeszedłem na keto 3 miesiące temu. Brak spadków energetycznych, poprawa nastroju, brak trądziku który do mnie powracał nawet w wieku 30 lat. Więcej chęci do życia. Obecnie jestem na deficycie i odczuwam głód , wiec samo przejście na keto nie jest równoznaczne z nieodczuwaniem uczucia głodu. Ale 2 posiłki wystarczają. Na YouTube możesz obejrzeć odcinki ketokocura.
@MrErbeen: spróbuj lowcarb/keto - moja żona już 6ty rok bez węgli praktycznie (30g dziennie to chyba max).
Po przebytej chorobie i sesji ze sterydami rozpieprzyło jej gospodarkę hormonalną kompletnie. rozregulowana miesiączka, PCOS, wyniki tarczycowe dramat, to samo próby wątrobowe, lipidy. w rok przybrała na wadze 25 kg, depresja.
"leczenie" trwało jakieś 2 lata lecz wyniki dalej do dupy, brak poprawy w ww. objawach. Dorzucili antydepresanty.
I jakoś mi wpadło w ręce
@MrErbeen: XDD Weź lepiej nie oglądaj braci rodzeń... to jakaś porażka na jutubie, nie posiłkują się zadnymi danymi. Jak chcesz dobre źródło wiedzy to polecam dietetycy.org dzienniknaukowy damianparol.pl naukawpolsce.pl kopalniawiedzy.pl
Co do WHO i komentarzy, ze to zla i skorumpowana organizacja to wielkie XD i nic wiecej nie musze dodawac.

https://dietetycy.org.pl/dieta-niskoweglowodanowa-skutki-stosowania-dla-kobiet-i-mezczyzn/
https://dietetycy.org.pl/dieta-niskoweglowodanowa-zagrozenia-wyniki-badan/
https://www.portalspozywczy.pl/dookola-rynku/wiadomosci/dieta-niskoweglowodanowa-nie-moze-trwac-dlugo-quot-to-szkodliwe-dla-zdrowia-quot,217848.html
@MrErbeen: w ogóle wymaz z pamięci braci szurodzeń, to są szarlatany, kłamcy, cynicy i żerują na ludzkiej głupocie.
Z jednej strony podpierają się papierkiem lekarza a z drugiej negują wszystko dzięki czemu ten papierek zdobyli.
A co do diet to już wyżej się wypowiedzieli.
Dodam jeszcze że keto nie jest metoda na schudnięcie bo to nawet w badaniach wychodzi ze większość osób wraca do wegli czy zaczyna coraz więcej w ramach
@Wizun: Piękna to była wypowiedź. Nie zapomnę jej nigdy. Nie nabijam się, miło poczytać, że są ludzie, którzy potrafią myśleć samodzielnie i krytycznie.