Wpis z mikrobloga

Co byście wzięli? Skodę Octavię czy Volvo V60? Samochód zamierzam użytkować 4 lata. Czas oczekiwania i cena podobne.

1. Skoda Octavia Combi Sportline / Cena 160k po rabacie 6% / 4x4 (czy mi się faktycznie przyda?) i 190 KM
Zalety
- lepszy silnik
- napęd haldex 4x4
- 3 lata przeglądów za 2000zł
Wady:
- średnie wykonanie z plastiku nawet w najlepszej opcji
- piano black który się palcuje i rysuje

2. Volvo V60 w biedzie z pakietem Core / Cena 160k po rabacie 17% / 163 KM

Zalety:
+- niby miękka hybryda ale to w sumie pic na wodę
+ dużo lepszy środek
+ droższy serwis (6000 zł vs 2000 zł)

Wady:
- brak elektryki siedzeń, wszystko manualnie
- golas
- wygląd znany w Volvo od 8 lat (światła pojawiały się w suvach wcześniej niż w V60 i S60) więc auto może szybko się zestarzeć wraz z wypuszczeniem nowej generacji

#motoryzacja #cokupic #volvo #skoda #kombi #zakupsamochodu
itsoverfor_chlop - Co byście wzięli? Skodę Octavię czy Volvo V60? Samochód zamierzam ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-2 o 11.17.40

Pobierz
  • 19
@its_over_for_chlop pojezdzij jednym i drugim. Moze podczas testu trafisz na mankamenty, ktorych nie wywnioskujesz po cyferkach. Pamietam, jak ktos kiedys wybieral samochod dla ojca. Byly 3 modele. Na starcie odpadl ten ktory byl faworyzowany, bo nie mial schowka na okluary, a byl to must have :)
@its_over_for_chlop: trzymaj się z daleka od aktualnej Octavii / Golfa / Leona. Pomijając fakt, że obsługa tego to jest farsa (w Octavii jeszcze jako tako, bo przynajmniej dali parę fizycznych guzików jako skróty do funkcji na ekranie, a do tego ustawienia klimy są zawsze dostępne u dołu ekranu), to ilość niedorzecznych błędów i problemów jakie te samochody mają z softem jest przerażająca.

Np. soft potrafi się całkowicie wywalić, jak po dłuższym
@its_over_for_chlop: ale w takim Volvo ten ekran działa (chociaż w niektórych modelach costam się lubi przywiesić, audio albo co, nie pamiętam). Natomiast te nowe VAGi to jest karuzela #!$%@?. Zajrzyj na grupy na FB, prześledź o czym tam ludzie piszą.
@its_over_for_chlop: też mam podobny wybór. Chciałem zamawiać Octavię, ale opinie są tragiczne. Wejdź na fora lub opinie na autocentrum.pl, sam się przekonasz.
Jako, że chciałbym mieć samochód w 2023, to rozglądam się za dwu lub trzylatkiem, ale ceny są zbliżone do nowych xD
Co ciekawe, dzięki firmie w której pracuję mam na V60 rabat 23%, tylko jak zamówię samochód to będzie dopiero w lutym 2024...