Wpis z mikrobloga

#macbook #macos #programowanie #laptop

Szukam jakiegos lapka bo pomysl uzywania lapka z pracy do celow prywatnych nie byl dobry :)

NIe bede na nim pracowal z duzymi projektami, raczej jakies proste apki zeby sie z czyms zapoznac, do nauki nowych rzeczy typu kubernetes/devops, angular, jakies nowosci z javy.

taki sie nada https://allegro.pl/oferta/macbook-air-m2-13-6-16gb-256gb-space-gray-12361031324?fromVariant=12361031338 czy jest cos lepszego w tej cenie? czy moze warto zamiast maca zamienic na jakiegos lapka z linxuem?

nie chce windowsa, bo to beznadziejny system.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam jakiegos lapka bo pomysl uzywania lapka z pracy do celow prywatnych nie byl dobry :)


@newbie_235235: Nie wiem czemu tak uważasz, ja sobie odpalam virtualbox-a z linuxem i vpnem i działa spoko na pracowym m1.

Zaszyfrowane hasłem, narzędzia monitorujące nie widzą ruchu sieciowego bo vpn.
  • Odpowiedz
bo pomysl uzywania lapka z pracy do celow prywatnych nie byl dobry :)


@newbie_235235: jak się skończyło? :D

Zastanowiłbym się czy wersja pro nie byłaby lepsza, bo ma aktywne chłodzenie, a air pasywne i pod mocnym obiążeniem może się throttling załączać - ale nie używałem Air więc nie wiem na ile to częste zjawisko
  • Odpowiedz
@Oastry Częste ;) Mam Air M1 i po pary kompilacjach w Android Studio ode z psami lub herbatę zrobić by się schłodził, bo nawet przeglądarka nie działa ;p
  • Odpowiedz