Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci to jest Waldek Buda. Waldek ma głowę pełną pomysłów, tylko miewa problemy z ich dowożeniem. jednym słowem nikt wam tyle nie da ile Waldunio mordeczka wam obieca

bilans pomysłów Waldka na koniec marca 2023:
- podatek od flipów - nie ma, nic się nie dzieje
- PCC 6% od większych zakupów - nie ma, nic się nie dzieje
- podatek od pustostanów - nie ma, nic się nie dzieje
- BK 2% + konto mieszkaniowe - wygląda, że będzie, ale co tydzień ogłaszają inne warunki
- PCC 0% - świeży pomysł
- centralny rejestr cen - świeży pomysł
- reforma planowania przestrzennego - świeży pomysł
- zlikwidowanie uż. wieczystego dla wszystkich - świeży pomysł
- podatek katastralny - wynika z punktu wyżej, świeży temat
- zakaz kurników <25mkw - świeży pomysł
coś pominąłem?

8 lat = I SLEEP
pół roku do wyborów = REAL SHIT
affairz - #nieruchomosci to jest Waldek Buda. Waldek ma głowę pełną pomysłów, tylko m...

źródło: xd

Pobierz
  • 21
@affairz: Waldek po prostu odkrył, że może sobie zwiększyć popularność, więc grzeje temat. A Narkuny nie rozumieją jak działa polityka i wydaje im się, że mają tu jakąś sprawczość. Dopóki nie usłyszę czegoś prosto z ust naczelnika, nic nie będzie pewne. Ani kredyty 2%, ani tym bardziej różne rejestry, podatki i zakazy.
  • 3
@mickpl: dla mnie już po tych pierwszych trzech punktach które obiecali i nie wdrożyli wiarygodność typa spada bardzo mocno.

ale jak podejmować decyzje na rynku na którym wisi w powietrzu 10 różnych potencjalnych regulacji, każda ciągnąca rynek w trochę inną stronę. klient poczeka, zobaczy, ale deweloperzy przecież planują lata do przodu, a tu #!$%@? wie co on zaraz wymyśli
  • 0
@mickpl: no wiadomo, albo dowożą przed wyborami albo można to włożyć między bajki podobnie jak tuskowe 0%. tylko że tusk jak wygra to nie wprowadzi, a te #!$%@? raczej chyba jednak nie wygrają
@affairz: Mi to bardziej wygląda na zasadzie, Walduś ma pomysł, czasami się zapomina że to nie on jest osobą decyzyjną i mówi jakie to on plany nie wymyślił. Następnego dnia dzwoni Mati i mówi że wg. prezesa to słabe te pomysły, bo partyjniacy dostaną rykoszetem i nie
@affairz: a co to ma piernik do wiatraka? @Gustav88 sugeruje, że ten system ma powstać w celach inwigilacji obywatela. To mówię, że takie dane urzędy już mają. Więc o co chodzi w twoim pytaniu, bo nie rozumiem? Jakiego tysiaka? Ile ty potrzebujesz przeglądać transakcji, żeby ocenić ile nieruchomości kosztują w okolicy? 300? Czy ja mówię, że to źle, że to ma być za darmo? Atakujesz mnie pytaniem, a nawet nie wiesz,