Wpis z mikrobloga

Jak to jest z urlopami kiedy zmienia się pracę? Jestem na okresie wypowiedzenia i mam 15 dni zaległego urlopu. Czy jeśli wykorzystam ten urlop na okresie wypowiedzenia, to jak dostanę nową pracę w nowej firmie od maja, będę miał normalnie płatny urlop w tym roku? Jestem na UOP
#pracbaza #prawopracy #prawo
  • 19
  • Odpowiedz
@falwack: Zaległy za 2022 zostanie Ci wypłacony, lub musisz wykorzystać, zależy od dobrej woli pracodawcy. Urlop za 2023 urlop jest przeliczany per miesiąćc(poszukaj sobie dokładnego przelicznika). Czyli jak masz powiedzmy 24 dni urlopu na rok, to za okres styczeń -kwiecień należy Ci się 24 / 12msc * 4 = 8 dni urlopu. Pozostałe 16 dni będziesz mieć w nowej firmie.
  • Odpowiedz
  • 0
@FoxX21: Czyli jeśli mam 20 dni urlopu i w firmie X wykorzystam te 20 dni i od maja będę pracował w nowej firmie, to w nowej firmie będę miał 13 dni urlopu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Redoxx: Ale nie, ja nie mam zaległego z 2022 roku. Mam 20 dni w obecnej firmie, zostało mi ich 15. Teraz jestem na okresie wypowiedzenia. Czy jak wykorzystam te pozostałe 15 dni, a od maja zaczne prace w nowej firmie, będę miał w tej nowej firmie płatny urlop?
  • Odpowiedz
@falwack: tak jak bedziesz przychodził do pracy i zmieniał ją co miesiąc to będziesz mógł wykorzystać 20 dni urlopu co miesiąc - nie uważasz że brzmi to dość absurdalnie?
  • Odpowiedz
@falwack: Aktualny pracodawca decyduje czy wypłaca ekwiwalent czy daje urlop na koniec. W nowym miejscu pracy urlop nabywa się stopniowo/proporcjonalnie choć pracodawca może zaufać i np udzielić Ci urlopu "na wyrost".
  • Odpowiedz
bo nie rozumiem co tam jest napisane


@falwack: przecież ten artykuł jest w bardzo prostu sposób napisany, której kwestii tam nie rozumiesz, masz rocnie 20 dni urlopowych na dany rok jak wykorzystasz je w firmie A, to w firmie B nie bedziesz ich mial, jezeli wykorzystasz ich X dni w firmie A to w firmie B bedziesz ich mial 20-x
  • Odpowiedz
Czyli jeśli mam 20 dni urlopu i w firmie X wykorzystam te 20 dni i od maja będę pracował w nowej firmie, to w nowej firmie będę miał 13 dni urlopu?


@falwack: jeżeli wykorzystasz wszystkie 20 dni teraz, to w nowej pracy do końca roku będziesz mieć 0 dni urlopu
  • Odpowiedz
@SolarisYob: Nie wprowadzaj w błąd. Świadectwo pracy jest wymagane przez nowego pracodawcę to raz, no chyba, że to na czarno. Dwa, co OPowi po tym, że okłamie nowego pracodawcę, jeśli potem dostanie po dupie dwa razy: od pracodawcy, bo wyleci z roboty za kłamstwo i naciągactwo, oraz od ZUSu, za łamanie prawa? Drugi, co nie potrafi skorzystać z googla... @falwack naprawdę staraj się korzystać z google/yt/kalkulatorów np. gofin.pl w takich przypadkach,
  • Odpowiedz
  • 0
@Redoxx: Staram się, ja tamto przeczytałem tylko potrzebowałem po prostu potwierdzenia mireczków z wykopu, bo komu ufać jak nie wam.

Dziękuję za informacje :3
  • Odpowiedz