Wpis z mikrobloga

Korzystacie z Macintosha, którego wraz z wydaniem macOS Ventura Apple porzucił i obecnie korzystacie z OpenCore Legacy Patcher? Przestrzegam przed aktualizacją do macOS Ventura 13.3. Nie aktualizujcie – Już nie zliczę, ile samo Safari mi się wywaliło podczas pisania tego komentarza. Jedyny plus to taki, że w końcu Continuum Camera działa.
A z reguły? Sam gest ⌘ + C #!$%@? Safari. Nie obrobimy pliku RAW w aplikacji zdjęcia, bo też crash. #!$%@? nawet podczas zwiedzania Ustawienia systemowe. Ponadto dziwne glitche jak ten w lewym dolnym rogu. Komentarz kończę pisać na iPhonie, bo na Macu z OpenCore się nie da. Wracam do starej wersji.

#macos #oclp #apple #macbook #macintosh #komputery
Korda - Korzystacie z Macintosha, którego wraz z wydaniem macOS Ventura Apple porzuci...

źródło: 10.9 Mavericks

Pobierz
  • 5
@Korda: Zasada to nic nie aktualizować o ile nie wyszła też nowa wersja OpenCore. Mi już Ventura 13.2 zabiła system na MBP 2015, zwyczajnie zawieszał się na ekranie logowania.
@L3gion: nie dawno wyszła nowa wersja OpenCore, ale dobrze wiedzieć. Zrobiłem reinstall systemu na czysto i cały czas jest źle (choć usypianie zaczęło działać jak powinno). Wracam do poprzedniej wersji, ale jednocześnie zastanawiam się, czy nie wrócic może do Monterey (póki wciąż ma aktualizacje). Nawet LiveText nie działa. Szkoda tylko, że język polski do tłumaczenia w Safari nie jest dostępny (jakby to było trzeba, aż cały system instalować po paczkę językową).