Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: przecież to jest jawne kłamstwo, kobieta górnik albo kobieta murarz, może zarabia mniej jak praca jest opłacałacana w akordzie, na pozostałych stanowiskach ma taką samą pensje, czy to na magazynie czy jako tłumacz. Smutnym jest, że z tym dyskutujecie, bo to jawna manipulacja napisana mazakami, bez źródeł, jeszcze smutniejszym jest to, że wiele osób w to wierzy w tym np. niejaka profesor Środa, nadając tym brednią wiarygodności.
@pieknylowca: jakie ku r wa majaki na poziomie wiedzy przedszkolaka, na co wskazywałaby tez forma graficzna. Uwzgledniajac wszelkie czynniki ktore maja zastosowanie do mezczyzn, takie jak sklonnosc do brania nadgodzin, dostepnosc, sklonnosc do prac w weekendy, skłonnosc do wybierania lepiej platnych stanowisk/kierunkow, sklonnosc nawet w ramach tego samego stanowiska do wybierania bardziej ryzykownych specjalizacji, sklonnosc do wybierania bardziej ryzykownych/mniej komfortowych zawodow, sklonnosc do czestszego negocjowania podwyzek i tak dalej i tak
@pieknylowca grafika wyglada bardziej w stylu na totalnie z dupy, jezeli chodzi o architekta wnetrz to sa nimi glownie kobiety z tego co mi się wydaje i są na własnej działalności przeważnie, więc to ile zarobią jest zależy ile mają klientów xD
@pieknylowca: co za feministyczna propaganda :p
Nie ma żadnej różnicy między zarobkami. Jest za to różnica między jakością pracy, a co za tym idzie, za pieniedzmi jakie wygeneruje pracownik. Niby dlaczego mam płacić tyle samo dla osoby, która generuje mniej pieniędzy? :p
A to tylko pierwszy element, który wpływa na zarobki :p
Gdyby faktycznie kobietom mniej można było płacić, a robiły by taką samą robotę to nikt by nie zatrudniał mężczyzn.

zatrudniał bo ilość kobiet jest skończona i zabraknie
@mixererek:
@pieknylowca:
Wkurzyłem się bo myślałem, że to jakieś zadanie dla dzieci z podstawówki i wygląda na indoktrynację. Tymczasem chyba pisał to ktoś dorosły :P
Ogólnie IDzD, ale najgorsze jest to, że ktoś w to wierzy.
@pieknylowca: Mnie zawsze zastanawia jak oni to wyliczają bo nie zdziwiłbym się jakby się okazało że wzięli dane z x firm i jak się przyjrzysz dokładniej to po prostu wyjdzie że kobiety częściej pracują w firmach które mniej płacą i stąd ta zła różnica a nie z tego że zły kapitalista w tej samej firmie płaci mniej kobietom (co z resztą jest karalne) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
programista java 8920 xDDDDDDD to jest to wasze bogactwo #programowanie?


@sotilas: Średnia/mediana zawsze taka bywa. Dlatego nie ma co się przejmować przechwałkami, a nawet jeśli ktoś zarabia top to jest często promil. Znam ludzi, którzy startowali razem ze mną i pracują za 1/2-1/3 mojej stawki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia farta, rozwoju i pewności siebie w przeskakiwaniu po stawkach. A wiem, że są znacznie lepsi ode