Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: Mnie zawsze zastanawia jak oni to wyliczają bo nie zdziwiłbym się jakby się okazało że wzięli dane z x firm i jak się przyjrzysz dokładniej to po prostu wyjdzie że kobiety częściej pracują w firmach które mniej płacą i stąd ta zła różnica a nie z tego że zły kapitalista w tej samej firmie płaci mniej kobietom (co z resztą jest karalne) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
programista java 8920 xDDDDDDD to jest to wasze bogactwo #programowanie?


@sotilas: Średnia/mediana zawsze taka bywa. Dlatego nie ma co się przejmować przechwałkami, a nawet jeśli ktoś zarabia top to jest często promil. Znam ludzi, którzy startowali razem ze mną i pracują za 1/2-1/3 mojej stawki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kwestia farta, rozwoju i pewności siebie w przeskakiwaniu po stawkach. A wiem, że są znacznie lepsi ode
No tak, ale ze srednio mezczyzna w tygodniu spedza w pracy prawie 7 godzin wiecej od kobiety to juz nie wspomna, bo wynikaloby to w wysokosci wyplaty, przeciez ustawa o tym ze mezczyzna i kobieta na tym samym stanowisku maja zagwarantowane to samo wynagrodzenie jest seksistowska bo sama w sobie ora ten mityczny wage gap ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pieknylowca:
Nauczyciel 4400 i kobieta 3700 - ten przykład NAJLEPIEJ pokazuje, ile warte jest #!$%@? feministek nt róznic płac.
Otóż system W ŻADEN SPOSÓB nie faworyzuje stawki dla kobiety (totalnie nielegalne by to było, a płaci budżet), co oznacza, że jeżeli są tutaj róznice, musiały powstać w zupełnie inny sposób, aniżeli to, że mają mniej płacone od godziny!
I dokładnie tak samo działa to w każdym innym przypadku.
@pieknylowca: dziwnym trafem wiekszosc zawodow kreatywna albo taka, gdzie trzeba fizycznie #!$%@? i trzepac godziny.
No ale czego wymagac od lewactwa, ktore nie rozumie, ze taki programista java czy ksiegowy nie ma normy produkcyjnej kodu na godzine jak w fabryce srubek.
Ciekawe ze nie podali zawodow gdzie nie ma roznica prawnych a sa totalnie odtworcze - np. przepisywaczy faktur w modnych u nas korporacjach ktore sa de facto tanszym zapleczem