Wpis z mikrobloga

Specjalna rubryka denazyfikacyjna

Dmitrij Lisicki, pomyślnie zdenazyfikowany [*]

*Lisicki odpowiedzialny był za przygotowanie kotła pod iłłowajskiem - kiedy rosyjska armia wbiła nóż w plecy ukraincom przygotowującym się do pacyfikacji, wspieranych przez rosjan terrorystów, na donbasie w 2014 roku. Rosjanie przekroczyli granicę z ukrainą i uderzyli od boku w ugrupowanie ukraińskie rozbijając kilka ukraińskich batalionów ochotniczych liczących ok 6 000 żołnierzy.

Podczas wychodzenia z okrążenia, rosjanie zaczęli ostrzeliwać wycofujace się jednostki, kolejny raz wbijając nóż w plecy ukrainców, mimo zawartego porozumienia o ewakuacji, oficjalnie miało zginąć lub zostać rannymi ok 700 żołnierzy, nieoficjalnie niemal połowa.

Kolumna była duża - aż do 4 km. Ona jechała, a ostrzeliwali ją z wszystkich stron, z wszelkiego rodzaju broni: strzeleckiej, ppk. [...] pięć czołgów ogniem bezpośrednim biło po autobusach, po samochodach z ludźmi. [...] Nie chcesz zobaczyć takiego widoku, kiedy w autobusie jedzie około 40 osób i tam trafia czołgowy pocisk. Wszystkie elementy autobusu rozlatują się, a on sam z ludźmi płonie jak świeczka”


Wszystkiego najlepszego, dimitrij!

https://defence24.pl/sily-zbrojne/bataliony-ochotnicze-pod-ilowajskiem-dotkliwa-porazka-ukrainy

https://krytykapolityczna.pl/swiat/pieniazek-z-ilowajska-upadek-ukrainskiego-frontu/

#ukraina #rosja #mobiki #wojna #front #wojsko #denazyfikazja #deratyzacja #defekacja #kacapy #orki #ruskimir #onuce
Pobierz
źródło: IMG_20230326_195301_431
  • 3