Wpis z mikrobloga

#polska #zwiazki #p0lka #singiel #przegryw #swiat #samotnosc

To oczywiste, że kobiety mają prawo mieć swoje oczekiwania od potencjalnych partnerów, podobnie zresztą jak i faceci od kobiet. Pytanie tylko czy te oczekiwania nie są obecnie często oderwane od rzeczywistości?

Ja będąc facetem nie chciałbym być traktowany jak swego rodzaju "gadająca rzecz", chodząca kasa fiskalna, stanowiąca uzupełnienie rozwoju osobistego jakiejś kobiety. Wiadomo, jak "rzecz" się znudzi, to kobieta może zechcieć ją zamienić na nowy model.

Ja może jestem oderwany od rzeczywistości, ale przede wszystkim chciałbym związać się z kimś, kto czułby coś do mnie, z kobietą, której charakter odpowiada mojemu, a mój jej. Po prostu niczym Diogenes, szukam przede wszystkim dobrego człowieka. Nie chciałbym związku jako elementu spełnienia kolejnego celu w moim życiu. Chciałbym faktycznie dzielić z kimś to życie, a nie być uzupełnieniem czyjegoś. Wydaję mi się, że takie podejście jak to moje, jest dla wielu współczesnych kobiet kompletną abstrakcją. Facet dla wielu z nich (wiadomo, że generalizuję w tym momencie, ale takie są moje obserwacje) ma być przede wszystkim ładny i bogaty, trochę łobuz (wiadomo czemu, choć to najczęściej droga donikąd) charakter nie jest u nich na pierwszym miejscu. Cóż, ich sprawa, ich wybory.

Ja na szczęście wyzwoliłem się od tego pragnienia bycia z kimś. Kto wie, może życie mnie zaskoczy i ktoś pojawi się na mojej drodze z kim założę związek. Ale jeśli tak nie będzie, mój świat się nie zawali. Nauczyłem się radzić sobie z samotnością i nawet teraz często się z niej cieszę. Sam sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem.

PS W tym artykule mowa o tym, że faceci mają nie mieć ciekawych pasji. Kurła, mam mnóstwo pasji i znam mnóstwo podobnych facetów, którzy również mają wiele pasji, w tym także tych nieczęsto spotykanych. Za to bardzo często w rozmowie z jakimiś księżniczkami, w temacie spędzania wolnego czasu słyszę od nich właśnie te same frazesy: seriale, dom, ewentualnie jeszcze jakaś joga itp. I to wszystko, szału nie robi, ale mi to nie przeszkadza. Ale pewnie to i tak ja jestem dla nich nudny, bo przecież powinienem latać myśliwcem, wspinać się na ośmiotysięczniki, a także pływać z rekinami.
Kopytnik_1 - #polska #zwiazki #p0lka #singiel #przegryw #swiat #samotnosc 

To oczywi...

źródło: Polki

Pobierz
  • 12
@Kopytnik_1 no o tym mówię też w zasadzie.

Kobiety z wiekiem są mniej pożądanym "towarem" na rynku, mówiąc wprost. Kiedyś widziałem ciekawe badanie, które pokazywało atrakcyjność płci zgodnie z wiekiem. Wykres atrakcyjności samotnej kobiety, był odwrotnie proporcjonalny do samotnego chlopa, który się starzeje.

Wiązało się to z wieloma czynnikami - uroda zwłaszcza, gdzie często jednak faceci zaczynają dbać o siebie w późniejszym wieku, co jest często odwrotne do kobiet, które za młodu
@Kopytnik_1: Kiedyś kobiety miały nade mną faktycznie tę przewagę, że mogły wyczuć, że zależy mi na związku. Gdy się wyzbyłem tego, wytrąciłem im narzędzie z ręki, które mogły rozgrywać na swoją korzyść.
@Kopytnik_1: Pewnie zostanę wyśmiana, jednak widzę tu nieco większy problem... Kobiety w naszym kręgu kulturowym przez wiele lat musiały same zajmować się domem, były zależne od łaski męża i bez męża właściwie mało co znaczyły, więc siłą rzeczy musiały wychodzić za mąż.

Obecnie wygląda to nieco inaczej, bo kobiety stały się samodzielne, są w stanie same się utrzymać (pomińmy kobiety, które inwestują w wygląd po to, by zostać utrzymankami, bo i
@Kopytnik_1 myślę że dotyczy to w równym stopniu kobiet i mężczyźn. Wiele kobiet faktycznie ma kosmiczne wymagania względem mężczyzn i szukają nieodpowiednich facetów do związku, ale to samo jest w drugą stronę. Ale jest spore grono normalnych facetów i spore grono normalnych kobiet z normalnymi oczekiwaniami.
@peszek_leszek: Wasz wybór. Faktycznie żyjemy w czasach przemian. Ja na szczęście jakoś się do tego adaptuję i udało mi się zaakceptować fakt, że najprawdopodobniej zostanę sam. Wielu z facetów jeszcze sobie z tym faktem nie może poradzić. Szkoda mi ich.

Pomimo przyswojenia tego faktu, analogicznie jak współczesne kobiety, ani trochę nie porzuciłem działań na rzecz ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego. Robię to przede wszystkim dla siebie, ale mentalność przegrywa jest pewnie
W kwestii wyglądu, nie powiedziałbym, że panowie aż tak bardzo odstają. W kwestii nadwagi rzekłbym, że jest wręcz odwrotnie.


@Kopytnik_1: Dane mówią co innego.

I mój post nie odnosi się do wszystkich, a do ogółu społeczeństwa.
@peszek_leszek: Jestem facetem, ale ostatnio zauważyłem, że faceci robią się bardziej kobiecy niż kobiety, mówi się tyle o fochach kobiet a mam znajomych, którzy się potrafią obrazić o większą głupotę niż one. To że więcej facetów jest zaniedbanych to akurat też prawda XD
@Hankook: No bo całe życie wszyscy się śmieją z fochów kobiet, a w swoim życiu widzę jak zachowuje się mój tato (nie odzywa się przez tydzień, bo ma focha o coś), mój były (ten to mnie bił jak łapał focha), partnerzy/ex partnerzy znajomych (fochy o jakieś głupoty). Mam wrażenie, że każda płeć ma takie zachowania, tylko z kobiet dobrze się było pośmiać :P W sumie podobnie jest z kawałami o blondynkach,
@peszek_leszek: Daleko mi do oceniania ludzi bo sam nie jestem święty, więc nie wnikam, ale karanie cisza to właśnie nie jest tylko domeną po przez "fochy" kobiet, ale facetów jak widać też. Partnera współczuję bo to zwykły śmieć że słaba psychika. Mi była mówiła, że potrafię być czuły i kochany, ale też stanowczy i dominujący i "każda by takiego chciała", więc skoro niby każda by chciała to widocznie co raz mniej