Wpis z mikrobloga

Beka z kobiet, które obowiązki domowe nazywają "pracą" i jeszcze oczekują przez to wcześniejszej emerytury, bo całe życie zajmują się domem.

Praca to gdybyście coś tworzyły i sprzedawały, a nie puszczenie pralki raz w tygodniu czy wstawienie parówek do mikrofali co wieczór.

To jakaś paranoja, żeby zajmowanie się sobą, pożywianie się i dbanie o higienę ciała oraz domu nazywać pracą - trzeba być na prawdę głupią pipą, aby tak myśleć.

Podcieranie sobie dupy to też praca? Może kobiety, które sobie same podcierają tyłki powinny iść kilka lat wcześniej na emeryturę niż osoby, które chodzą obsrane?

Trochę świata zwiedziłem i powiem wam tak - w UE* nie ma bardziej leniwych, zakompleksionych, chciwych i niewiernych kobiet niż p0lki. A ponieważ to one mają w tym kraju władzę, bo jest ich więcej + spora część mężczyzn to gigapantofle i głosują tak, jak każe im żona/matka, to nigdy nie będzie tu lepiej.

*nie licząc lasek przybyłych z Azji/Afryki bo one też niezłe są

#p0lka #logikarozowychpaskow #rozowepaski #heheszki #pracbaza #finanse #przegryw #bekazpisu
wqeqwfsafasdfasd - Beka z kobiet, które obowiązki domowe nazywają "pracą" i jeszcze o...

źródło: babyyyys

Pobierz
  • 57
@wqeqwfsafasdfasd: Mirku, a gdzie w takim najlepiej, żeby jechać ? Co byś powiedział, bazując na tym czego doświadczyłeś w życiu i ile zwiedziłeś?
Drugie pytanie, to prawda że Litwa czy tam Łotwa ma największą nadwyżkę młodych kobiet nad mężczyzn? Próbowałem znaleźć takie dane ale nic ciekawego, zazwyczaj nie ma podziału na młode i stare a to najbardziej istotne bo inaczej statystyka jest nieistotna
Praca nie jest wyłącznie zarobkowa, ktoś musi ugotować obiad i zrobić pranie po powrocie faceta z roboty


@Hajden1337: Racja.

Teraz są trzy opcje:
-facet i kobieta pracuje, kobieta ogarnia dom
-oboje pracują i oboje ogarniają dom
-kobieta nie pracuje i ogarnia dom

Z jakiej paki kobiecie należy się wcześniejsza emerytura? Szczególnie jak siedzi na dupie, 2-3h poświęca na dom i dzieci a resztę czasu leży?
@wqeqwfsafasdfasd: sprzątanie w domu 140m2, średnio 40 minut dziennie przy odpalonym podcaście. Daje to 20 godzin miesięcznie, gdyby doliczyć sprawy ogrodowe i piecowe wyjdzie pewnie 30-40 godzin miesięcznie zależnie od sezonu.
30 x 50zł (grubo wyceniając) to całe 1500 brutto, wysoko się wyceniają xD
Ale może coś pominąłem, np czas spędzony w sklepach albo czas spędzony w kuchni na przygotowaniu posiłków, a może czas spędzony na dziecko których kobiety nie chcą
@wqeqwfsafasdfasd: miałeś kiedyś chatę na utrzymaniu? Ale nie dla siebie tylko dla 3 osób +. Pewnie nie, bo twój tok rozumowania jest tak dziecinny i ograniczony, że 'a szkoda strzepic ryja'. Polki złe, bo chatę pilnują xD Rak jak #!$%@?, a pewnie jestes typowym samotnym panem po 30stce. I nie żebym białorycerzył, ale 'DOM' to naprawde dużo obowiązków. I nie wazne czy zajmuje się nim baba, facet czy razem. U mnie
Trochę świata zwiedziłem i powiem wam tak - w UE* nie ma bardziej leniwych, zakompleksionych, chciwych i niewiernych kobiet niż p0lki. A ponieważ to one mają w tym kraju władzę, bo jest ich więcej + spora część mężczyzn to gigapantofle i głosują tak, jak każe im żona/matka, to nigdy nie będzie tu lepiej.


@wqeqwfsafasdfasd: Poznałem 50 letnią kobietę (pracowała półfizycznie w gospodarstwie rolniczym) która mocno obsmarowała obecne pokolenie kobiet.

Takze to
. U mnie chatka by nie istniała gdyby nie różowa, która pracuje tak samo jak ja, ale jednak w domu robi zawsze więcej.


@galopujacypasikonik: To gratuluje związku XD

Powinniście robić po połowie.

Mieszkałem w 3 osoby + 2 psy i ogarniałem większość rzeczy (głównie zakupy, gotowanie, sprzątanie ale nie pranie i zmywanie).
@Uuroboros: @EleganckiSkrzat
Tak się skupiacie na jakimś tam sprzątaniu dla 2 osób jakby to był największy problem jaki może się wydarzyć w życiu. Przecież te „nawet kilka tysięcy” wychodzi przede wszystkim z opieki nad dziećmi i chorymi rodzicami. I jakieś wtrącenia ze kobiety dzieci rodzic nie chcą nie wiem po co wrzucasz bo statystycznie przecież średnio co najmniej jedno na kobietę przypada.
@wqeqwfsafasdfasd: a to robot potrafi umyć kuchenkę, blaty, lodówkę, armaturę w łazience, włożyć i wyjąc pranie i zmywanie, pozbierać zabawki i inne rozniesione po domu rzeczy, zamiesc na zewnątrz, przywiezc zakupy? Wiele z tych rzeczy zajmuje po 5–10min ale jak się niektóre robi kilka razy w tygodniu to grosz do grosza wyjdzie ta niecała godzina dziennie.
to jest jakaś znacząca cześć kobiet?


@IlawaNidzica: znam kilka które wyjechały, trochę kręciły z facetami, ale "jakoś nie wyszło".
A to jakieś nie wyszło to po prostu toksyczny charakter.
dlatego jestem za mieszkaniem w domu jednorodzinnym (nie mówiąc o dzisiejszych cenach budowy) bo wtedy podział obowiązków tworzy się naturalnie bo kobiety ze względu na warunki fizyczne raczej drewna nie porąbią i tym podobne obowiązki wymagające więcej siły przejmuje mężczyzna