Wpis z mikrobloga

Kilka pytań do osób, które były i mogą coś doradzić, odradzić.
W kwietniu lecę do Gruzji. Dwa dni w Batumi oraz dwa dni w Kutaisi. 5. dnia rano wylot z Kutaisi
Sporządziłem sobie taki roboczy plan zwiedzania.
Wszędzie będę poruszał się komunikacją, jestem nastawiony na zwiedzanie ekonomiczne.
Stąd moje pytania:
1. Spośród trzech płatnych muzeów w Batumi (nr. 9-11) chcemy wybrać jedno najfajniejsze, no ew. dwa jeśli naprawdę warto. Które z tych trzech najbardziej polecacie?
2. W Batumi zastanawiamy się albo nad ogrodem botanicznym albo nad parkiem Mtirala. Na pewno nie zajrzymy do obydwu. Co bardziej polecacie?
3. W Kutaisi opcjonalnie myślimy też: Ogród Botaniczny, Sataplia (ta jaskinia dinozaurów czy co to jest) i jaskinia Prometeusza. W tym przypadku również albo zdecydujemy się na jedno, albo nie pojdziemy do żadnego, bo jednak Sataplia i Prometeusz są kawałek od Kutaisi, a mamy trochę do zwiedzania. Zatem czy naprawdę warto zobaczyć coś z tej trójki, czy można sobie darować?
4. Czy polecacie zobaczyć, zwiedzić coś jeszcze czego nie ma na liście, bądź coś zdecydowanie odrzucić, bo nie warto?
* Przypominam, że będziemy mieć do dyspozycji tylko komunikację publiczną.
#gruzja #batumi
rales - Kilka pytań do osób, które były i mogą coś doradzić, odradzić.
W kwietniu lec...

źródło: Screensho(158)

Pobierz
  • 18
@rales dawno byłem ale co mi się w oczy rzuciło to odpuść sobie (ale to moja perspektywa) ogród botaniczny w Batumi bo raz że jest bardzo duży, a dwa że no chyba że naprawdę chcesz biegać z listą i odznaczać z listy że byłeś.. z tego ogrodu to widoki na morze jest super itd. ale reszta jak dla mnie nie warta zachodu...
@rales: Hej, mieszkałam na gruzińskich wsiach przez ponad rok, głównie w Chakvi, 5 minut of ogrodu botanicznego, który kocham i jest moim ulubionym miejscem na Ziemi :)

1. Zdecydowanie 10.
2. Mtirala się tak jakby ciągnie, ale główna jej część jest ponad godzinę jazdy samochodem od Batumi. To są góry, magincze, natura, potoki, wodospady, pośród tego super hotel i restauracja Mtirala, które otwarli kilka miesięcy temu. Osobiście miałam niesamowitą przygodę i
@rales: Też wybieram się do Batumi i Kutaisi bardzo niedługo na 5 dni łącznie, ale moja lista nie jest tak długa :P Sam planowałem wziąć z Kutaisi ten objazd https://www.budget-georgia.com/canyons-cave-group-tour-from-kutaisi.html żeby jedeń dzień poświęcić na okolice Kustaisi właśnie. A Batumi to tak jak piszesz - raczej miejskie zwiedzanie. Daj znać, które z rzeczy z listy Ci się sprawdziły. I będę bardzo wdzięczny jeśli napiszesz czy brałeś kartę sim z internetem i
  • 1
@RubelTransferowy: Lecę we wtorek. Plan trochę zaktualizowałem - skróciłem wiele atrakcji. Pierwszego dnia Batumi - zwiedzanie miasta. Drugi dzień Kutaisi - zwiedzanie miasta. Trzeciego Sanatorium Medea i Jaskinia Prometeusza. Czwartego Kanion Martvili.