Wpis z mikrobloga

Od kilku lat mam taką bekę z youtuberów i ogólnie z ludzi którzy jak coś robią to nazywają to od razu projektem xD
Ktoś np. kupuje stary samochód i go naprawia i to już jest projekt XD ciotka w zeszłym roku wymyśliła ze założy eko ogródek to też każdemu wmawia że ona jest w trakcie projektu xd
Ktoś robi jakąś akcje na yt i od razu tekst "zaczynamy nowy projekt" XDD
Ludzie tak sobie przyklepali słowo projekt żeby to lepiej brzmialo/wyglądało. Bo ktoś nie robi coś tam, on robi projekt XD

#bekazpodludzi #gownowpis #youtube
  • 92
Ja mam bekę z filmów na YT gdzie babka gra jakiś prosty kawałek na gitarze, prawie że w bikini, i ma 8mln odsłon ( żeby nie powiedzieć "wejść"). Jest pełno lepszych wersji, granych zazwyczaj przez kolesia w tshircie i jeansach, i odsłon jest kilka tysięcy, zbieranych przez lata. Czy faceci realizują "kon z valony mode" do tych filmów w bikini czy o co chodzi?
Oczywiście każdy kolejny film gdzie ktoś realizuje "projekt"
@kumpek20: Mnie np. #!$%@? jak studenci nazywają coś "PROJEKT", a później okazuje się, że to jakaś prezentacja w Power Point do zrobienia w 3 godziny XD

Tymczasem ja i moi znajomi ze studiów mieliśmy tylko w ciągu jednego semestru do zaprojektowania sieć wodociągową, instalację wentylacji i jeszcze 5 innych przedmiotów w tym charakterze, gdzie jeden projekt to jakieś 50-100 godzin pracy XD
W większości przypadków można spokojnie używać dokładnych określeń na to, co robisz/planujesz robić i wcale nie wychodzi dłużej za to od razu wiadomo o co chodzi. Ile razy spotkałem się już np. z piosenkarzem, którzy oznajmia, że pracuje nad nowym PROJEKTEM, zamiast po prostu powiedzieć, że pracuje nad nową płytą. Jak remontujesz wieczorami stare meble w garażu, to powiedz, że remontujesz stare meble do #!$%@? xD a nie że A WIESZ STARY
@kumpek20: załóżmy, że planujesz sobie porządkowanie ogródka w możne, trello, clickup w czym tam chcesz.

Dodatkowo masz innym pliku planujesz wprowadzenie ERP do firmy.

Jak nazwiesz folder w który wrzucasz te dokumenty? No #!$%@? projekty.

Jak przychodzi ktoś do mnie z pomysłem do realizacji. A nie mam czasu na jego wprowadzenie, mówię że mam obecnie kilka projektów na wykończeniu i potem może będziemy mogli się tym zająć.

Jakie inne słowo mam
@kumpek20: skąd twoim zdaniem kierunek na studiach zarządzanie projektami. I jak myślisz na czym on polega?

Masz zbyt ograniczone myślenie.
#!$%@? się do terminologii, zamiast chwalić że ludzie coś robią, wykazują się inwencja zamiast siedzieć na dupie i grać w gry czy pisać pierdoły ma wykopie.

Smutne musisz mieć życie, że cię takie rzeczy irytują.
@kumpek20 to jeszcze warto dodać słowo popełniłem. Mnie to drażni. Narysował obrazek ale lepiej napisać popełniłem taki obrazek. Dość częste na wykopie i bardzo błędne.
@GrammarNazi: Ale o ci chodzi?
Gość się czepia, że ludzie korzystają ze słowa "projekt". Tłumacze mu w jakim kontekście wykorzystuje te słowo i proszę o podanie synonimu jaki powinienem w takim wypadku używać.

Na razie nikt nie potrafi tego słowa podać.
@kumpek20: Właściwie są to projekty. W sensie, użycie tego słowa w odniesieniu do twoich przykładów jest ok.

Projektem może być nawet przeprowadzka z biura, projekt musi mieć swój początek i koniec, więc tak jak pisze, ani ciocia ani ktoś kto kupuje stary samochód i go naprawia nie myli się nazywając to projektem.
@kumpek20: ale bezbek z Ciebie. W IDE od programowania sobie klikam New Project i pisze Hello Worlda. I nie mogę tak nazywac? Bo projekt to musi byc cos na min 1000 roboczogodzin ?
@kumpek20 Wg SJP:
projekt

dopuszczalne w grach (i) 

projekt

1. zamierzony plan działania;
2. opracowany graficznie plan działania;
3. wstępna wersja czegoś

Czyli jeśli ktoś ma zamierzony plan odbudowy gruza albo stworzenia ogródka to może to nazywać projektem. I właściwie nie rozumiem, czemu miałby tego nie robić...