Wpis z mikrobloga

Aborcja to temat który dzieli jak żaden inny. Jedni uważają, że to morderstwo, inni że to po prostu zabieg taki jak wycięcie wyrostka. Ciężko pogodzić te dwie strony i ja zawsze gdzieś tam stałem w rozkroku mówiąc - nie wiem. Szukałem złotego środka. I dopiero LOUIS CK (Standuper XD) wygłosił stanowisko, które mnie satysfakcjonuje brzmi ono mniej więcej tak.

Są tylko dwie opcje, możesz uważać że aborcja to morderstwo albo, że to to samo co sranie (wydalanie). Nie ma nic po środku.
Louis uważa, że to morderstwo... ale też że są sytuacje w których możemy mordować. Możesz zabić kogoś kto ci wtargnie do mieszkania. Kobieta ma prawo zabić dziecko, które jest w jej brzuchu.

Wydaje mi się, że mimo że to heheszkowy stand up jest to stanowisko stanowiące ciekawy kompromis intelektualny.

#polityka #aborcja #bekazpisu #partiarazem #neuropa #4konserwy
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johny-kalesonny: Więc osoby które wymieniłem nie spełniają kryteriów podmiotowości.
Jeśli podłączyłeś kogoś sam z własnej chęci bez jego zgody to nie, nie masz prawa o tym decydować wg. własnego widzimisię.
I tak, Nikt nie ma prawa ci tego zrobić na siłę
  • Odpowiedz
Więc osoby które wymieniłem nie spełniają kryteriów podmiotowości.


@MrPerfetc: Dlaczego?

Jeśli podłączyłeś kogoś sam z własnej chęci bez jego zgody to nie, nie masz prawa o tym decydować wg. własnego widzimisię.


Oczywiście, że masz
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:
Podmiotowość – poczucie bycia kimś, posiadanie tożsamości odróżniającej jednostkę od innych.
Bo wiele żyjacych osób takiej świadomości nie ma. Między innymi pośród tych które wymieniłem.

Oczywiście, że masz


Więc jeśli Cię bez twojej woli i wiedzy doprowadzę do stanu w którym nie jesteś świadom swojej podmiotowości to mogę Cię wtedy legalnie zabić.
  • Odpowiedz
ja zawsze mówię że to jest tak moralnie niepewne że każdy powinien sobie sam decydować


@Cointreau: Samemu decydować czy zabicie kogoś jest dopuszczalne? To trochę kiepski pomysł.

PRZECIWNICY ABORCJI MOGĄ JEJ DALEJ NIEWYKONYWAĆ KIEDY JEST LEGALNA I ZAJDZIE TAKA POTRZEBA

A przeciwnicy kradzieży mogą nie kraść, ale mają akceptować to, że
  • Odpowiedz
Nie każde pozbawianie człowieka życia jest morderstwem


@johny-kalesonny: Jeśli nie jest to wypadek, lub nie jest to samoobrona, to już chyba każda podpada pod morderstwo.

Zlepek komórek nie jest osobą, nawet jak to jest stadium rozwoju człowieka.

Jest człowiekiem, tu nie ma co dyskutować, bo do żadnego innego gatunku
  • Odpowiedz
A przeciwnicy kradzieży mogą nie kraść, ale mają akceptować to, że inni kradną?


@Wiesmin: Ok to umówmy się że dopiero kradzież rzeczy o wartości powyżej 500zł to przestępstwo. Czemu nie możemy się tak umówić w temacie aborcji? Czemu przeciwnicy kradzieży nie protestują w sprawie zniesienia limitu i uznania kradzieży za przestępstwo ZAWSZE bezwzględnie karane? Skoro kościół tak samo zakazuje kradzieży jak zabijania? Gdzie są katolicy jak PiS ich okrada?

Po
  • Odpowiedz
Ok to umówmy się że dopiero kradzież rzeczy o wartości powyżej 500zł to przestępstwo.


@Cointreau: Tylko, że nadal uznajemy to za złe i za to karzemy.
Jeśli zaś chciałbyś wcale nie karać za kradzież poniżej 500 zł, to byłby to kiepski pomysł, a wręcz bardzo kiepski.

Czemu nie możemy się tak umówić w
  • Odpowiedz
Jeśli nie jest to wypadek, lub nie jest to samoobrona, to już chyba każda podpada pod morderstwo.


@Wiesmin: W przypadku osoby, to np. eutanazja, lub egzekucja.

Jest człowiekiem, tu nie ma co dyskutować, bo do żadnego innego gatunku nie
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Więc możemy ustalić że życie ludzkie nie jest jeszcze świadome swojej podmiotowości którą nabędzie.
To nie jest slippery slope jeśli wynika to z Twojego założenia że życia ludzkiego broni jego podmiotowość. Chyba że nie rozumiem, to wytłumacz mi dokładnie dlaczego można sobie ot tak przerywać ludzkie życie.
  • Odpowiedz