Wpis z mikrobloga

Siema świrki rowerowe,
Zaczyna się sezon i chciałbym kupić sobie coś sensownego i w miarę uniwersalnego. Raczej jestem amatorem i to byłby mój pierwszy poważny zakup jednak wole żeby był przemyślany. Dlatego proszę o jakieś rady albo przykłady
Budzet? Im mniejszy tym lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale celowałbym w okolice 5k max 6, lecz tańszym nie pogardzę.
Rozkład jazdy wydaje mi się że jakies 65-60% drogi asfaltowe/35-40 jakies lasy, drogi szutrowe, dlatego pisalem wyzej o czyms uniwersalnym.
Gravel wydaje sie byc fajny ale nie wiem czy warto sie pchac czy poszukac jakiegos crossa.
Tez pytanie czy nowe czy szukac uzywki, a jak uzywka to jaka? Mignelo mi na grupce jakiejs rag +1 ns, warte to to cos?
Aspre 2 wydaje sie fajny ale to maksimum budzetu jaki posiadam, esker 6.0 za drogi, to moze 4.0? Czy po prostu wejsc do dekatlona mowic daj mnie pan ten rower triban i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z góry dzięki za kazda pomoc!
#rower #gravel
  • 10
Czy po prostu wejsc do dekatlona mowic daj mnie pan ten rower triban i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tragu: tam chyba max 38 wchodzi. Jak chcesz bardziej w teren się pchać to fajnie mieć 40c-45c, przy czym najlepiej żeby było jeszcze trochę zapasu między oponą a ramą.

Oczywiście 5-6k to ostatnio popularny budżet. Niestety bardzo niewdzięczny, bo niby już można coś lepszego ale na hydraulikę zabraknie.
Jeszcze z używek znalazłem marin 4 corners za 4k, Giant revolt 2 za 4,7, gestalt 2 za 4,8, gestalt 1 za 3,2 i boreas 1 za 3,5
@Tragu: Trudne pytanie. Gdybym szukał dla siebie to pewnie:
Revolt:
+ ładny
+ mieści szeroką oponę
+ średnia półka
+ śruby montażowe na górnej ramie
- tylko Sora

Romet (podoba mi się ta rama)
+ bardzo ładna rama z 2022 (w 2023 wrócili do starej)
+ napęd 1x - przy szerokiej oponie 2x nie wiem czy ma sens, bo i tak nie przyciśniesz na asfalcie
+ hamulce hydrauliczne!
- Romet to