Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku, w przyszłości USA całkowicie zdeklasują Chiny, Rosję i innych rywali ekonomicznych/militarnych, uzyskując tym samym prawie całkowite panowanie nad światem, nieposiadając żadnego znaczącego rywala. Zapanowałby wówczas rozwój, pokój i ład. Ta planeta weszłaby w okres takiego dobrobytu, jakiego nigdy nie było. USA są przyszłością świata, nadzieją na wolność, sprawiedliwość, demokrację, porządek, lepsze jutro oraz rozkwit wartości zachodnich.

#usa #wojna #ukraina #rosja #chiny
Van-der-Ledre - Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku, w przyszłości USA całkowi...

źródło: usa world

Pobierz
  • 63
A czym konkretnie Rosja czy Chiny różnią się od USA


@PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: Głównie tym, że państwa będące pod kontrolą USA po 1945, czyli Niemcy Zachodnie, Francja i reszta Europy Zachodniej, plus Japonia i Korea Południowa. Należą dzisiaj do najbardziej rozwiniętych ekonomicznie, najbogatszych i najnowocześniejszych państw na świecie. Natomiast w byłych republikach radzieckich i państwach podległych Rosji jest bieda, smród, syf, zacofanie i spierdoxowa mentalność zakorzeniona na pokolenia, która jeszcze długo nie pozwoli
@Usmiech_Niebios: Pytałem o gnój w naszej części świata, czyli w Europie Środkowej, czyli no wiesz, komunizm, hołodomor, masowe morderstwa, zabory, okupacje.

A nie o jakiś mikro wysrywik, który w takiej skali to został właśnie popełniony kilka razy w samej Rosji i Chinach od momentu jak to napisałeś i ogólnie popełnił to każdy kraj tego świata i dzisiaj będzie popełniony z 10-20 razy, ale o tym nie będziesz wiedzieć.
USA są przyszłością świata, nadzieją na wolność, sprawiedliwość, demokrację, porządek, lepsze jutro oraz rozkwit wartości zachodnich.


@Van-der-Ledre: ok teraz wiem, że to trol xD zobacz może sprawozdania finansowe i dlaczego już w marcu USA było niemal bankrutem a także dlaczego dolar chwieje się jak osika a potem może zapytaj mamy co na kolacje. So pathetic.
@kupkesobieciagne: z takim geopolitycznym ekspertem który redukuje wojne w zatoce do mikro wysrywiku - czegoś co dzieje się codziennie dziesięć - dwadzieścia razy to nie mam siły rozmawiać. Trzy miliardy razy będzie dziś popełniony, co się będziesz ograniczać.
Ale żeby nie było - daj no starczy pięć konfliktów z tego roku o takiej skali, wywołanych przez fałszywe świadectwa. W końcu codziennie do tego dochodzi, a ty doskonale wiesz kiedy i gdzie
@Van-der-Ledre: Z rzeczy mniej science-fiction i przy zachowaniu formatu wieloblokowego, to jednak silna rola UE/Europy i trochę więcej mocarstwowości by się przydało, bo nie zawsze nasze interesy są zbieżne z interesem Stanów :) Trzymam kciuki za wzrost myślenia o Unii jako o graczu nie tylko gospodarczym, ale także politycznym czy militarnym. Polska jako silny aktor jednego z kilku światowych mocarstw, tego nam wszystkim życzę.
Ta planeta weszłaby w okres takiego dobrobytu, jakiego nigdy nie było


@Van-der-Ledre: Obawiam się, że niestety zgodnie z eksperymentem Calhouna od ciepła pod dupą i z powodu braku zagrożeń ludzie by zwyczajnie wyginęli.
Na szczęście taki dzień nie nadejdzie, bo w naturze są mechanizmy utrzymujące homeostazę i gdy tylko jakaś cywilizacja zachłyśnięta swoim panowaniem zaczyna się rozleniwiać i odcinać kupony zaraz pojawia się kolejna, która chcę na kanwie jej słabości ją
Każdy totalitaryzm i ludzie, którzy budują gównokraj, który będzie zagrażał innym powinien być przez globalnego policjanta ukrócony.


@kupkesobieciagne: to postrzeganie rzeczywistości na poziomie pięciolatka.
a pięciolatek nie rozumie że jak policjant działa na sfałszowanych dowodach to jest to nie - nie. Tak nie powinno być.
Z pewnością też rzeczy o takiej skali dzieją się w Korei co chwilę, dlatego jesteś je w stanie wymienić, prawda?
@Van-der-Ledre: silne USA jest gwarantem spokoju co najwyżej u nas i generalnie w europie zachodniej + kilka państw w azji typu Japonia, czyli ogólnie tam gdzie im to się opłaca. Ale to, że dla nas i w ogólnym rozrachunku są lepsi od Chin czy Rosji nie oznacza, że amerykański imperializm jest czymkolwiek dobrym ani tym bardziej, że dzięki nim zapanuje spokój i dobrobyt na świecie.

Rozumiem, że w obliczu ostatnich wydarzeń
Głównie tym, że państwa będące pod kontrolą USA po 1945, czyli Niemcy Zachodnie, Francja i reszta Europy Zachodniej, plus Japonia i Korea Południowa.


@Lambo994:

ale to są tylko przykłady państw frontowych, w które USA opłacało się inwestować aby były przeciwwagą dla siły Rosji w regionie. Kompletnie ignorujesz to, że USA ma wpływ na prawie całą afrykę, amerykę południową i dużo większą część Azji i tu zawołam jeszcze @kupkesobieciagne przepraszam ale nie