Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku, w przyszłości USA całkowicie zdeklasują Chiny, Rosję i innych rywali ekonomicznych/militarnych, uzyskując tym samym prawie całkowite panowanie nad światem, nieposiadając żadnego znaczącego rywala. Zapanowałby wówczas rozwój, pokój i ład. Ta planeta weszłaby w okres takiego dobrobytu, jakiego nigdy nie było. USA są przyszłością świata, nadzieją na wolność, sprawiedliwość, demokrację, porządek, lepsze jutro oraz rozkwit wartości zachodnich.

#usa #wojna #ukraina #rosja #chiny
Van-der-Ledre - Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku, w przyszłości USA całkowi...

źródło: usa world

Pobierz
  • 63
@Van-der-Ledre: Taki świat możnaby bardzo szybko poróżnić.
Najszybciej będziemy się rozwijać gdyby chiny-rosja vs my zaczęlibyśmy zimną wojne.
Problemy 1 świata zniknęłyby momentalnie gdyby na horyzoncie był wróg, którego należy się bać lub pokonać. Mobilizacja życia, kultury, wartości i społeczeństw i odwrócenie trendu demograficznego, to by nam wyszło na dobre.
Oj tak, chiny i rosja to zgnile gowno, ktore rownie dobrze mogloby nie istniec i nikomu by to na zle nie wyszlo.


@gejuszmapkt: A czym konkretnie Rosja czy Chiny różnią się od USA które odwalało niezłe gówno w imię "demokracji"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Demokracji co prawda trochę zrzucili ale przy okazji zdestabilizowali do reszty bliski wschód, kto na tym ucierpiał? Europa.

Śmieszy mnie jak ktoś zachwyca
@Van-der-Ledre: gdyby tak faktycznie było, zapewne zaczęliby nadużywać tej władzy. Kiedyś też tak myślałem, że "kurde niech po prostu rządzi światem ktoś dobry" (xD). Dwa bieguny są potrzebne, tak długo jak możesz sam wybrac po której stronie jestes
@Van-der-Ledre: ale zdajesz sobie sprawę, że hegemonia US&A to także forsowanie ich korporacji i ich modeli biznesowych?

Chciałbyś za insulinę zapłacić 400 zł, zamiast jak dotychczas 7 zł? Dostać dożywocie za posiadanie zioła (którego nie posiadałeś, ale mało to kogo interesuje) i spędzić resztę swoich dni pracując w prywatnej fabryce, za dach nad głową i jedzenie, tylko tym razem dosłownie tylko za to?

Przy wszystkich problemach, jakie są z prawem w
@Van-der-Ledre: mimo, że w obecnym konflikcie 100% mojej sympatii jest po stronie USA, nie uważam, aby hegemonia jednego narodu była na dłuższą metę korzystna. Powinien być pluralizm, USA musi mieć jakąś przeciwwagę interesów. Z tym że nie w postaci małpiego reżimu typu Rosja, Korea Północna czy Chiny, ale jakiegoś politycznego tworu, który ma swoją wizję świata, swoje interesy, ale jednocześnie szanuje ludzkie życie (pod tym względem pluralizmu nie dopuszczam ;).
@Van-der-Ledre: USA już panuje na dużą częścią świata, gdy oglądamy mapy starożytnego Rzymu przedstawiany jest on homogenicznie, w rzeczywistości np. UE dzisiaj jest w podobnej sytuacji jak polis greckie wtedy, tzn. mamy hegemona który jest zainteresowany chronieniem kultury na której się wzoruje, chociaż grecy mieli nawet mocniejszą pozycję bo mieli wspólne federacyjne wojsko osobne od rzymskiego
e.....e - @Van-der-Ledre: USA już panuje na dużą częścią świata, gdy oglądamy mapy st...

źródło: Screenshot_20230322_082125

Pobierz