Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku, w przyszłości USA całkowicie zdeklasują Chiny, Rosję i innych rywali ekonomicznych/militarnych, uzyskując tym samym prawie całkowite panowanie nad światem, nieposiadając żadnego znaczącego rywala. Zapanowałby wówczas rozwój, pokój i ład. Ta planeta weszłaby w okres takiego dobrobytu, jakiego nigdy nie było. USA są przyszłością świata, nadzieją na wolność, sprawiedliwość, demokrację, porządek, lepsze jutro oraz rozkwit wartości zachodnich.

#usa #wojna #ukraina #rosja #chiny
Pobierz Van-der-Ledre - Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku, w przyszłości USA całkowi...
źródło: usa world
  • 63
Najszybciej będziemy się rozwijać gdyby chiny-rosja vs my zaczęlibyśmy zimną wojne.

Problemy 1 świata zniknęłyby momentalnie gdyby na horyzoncie był wróg, którego należy się bać lub pokonać. Mobilizacja życia, kultury, wartości i społeczeństw i odwrócenie trendu demograficznego, to by nam wyszło na dobre.


@BayzedMan: co za #!$%@? xD Marnowanie zasobów na większy wyścig zbrojeń i powó żeby zwiększyćzamordyzm. Jak dla kogoś postęp = wziecie spoleczenstwa za morde i propaganda siły to
Ale to jest pytanie czy coś w ogóle wiesz o historii 30 lat wstecz czy trzeba cię edukować ze wszystkiego, bo jak edukować to ja pasuje, jest internet, każdy może sprawdzić ciemne sprawki rządów.


@Usmiech_Niebios: Świetnie to podsumowałeś. Żeby uważać że ameryczka taka fajna i w ogóle to trzeba mieć albo te max 12 lat albo mieć klapki na oczach i całkowicie nie interesować się tym co się na świecie dzieje.
Takie coś przydałoby się dzisiaj w Korei Północnej i w kilku innych zadupiach. Więc to nie jest gnój. Każdy totalitaryzm i ludzie, którzy budują gównokraj, który będzie zagrażał innym powinien być przez globalnego policjanta ukrócony.


@kupkesobieciagne: XD Wiesz że tak samo myślą Rosjanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tyle że kto inny jest dla nich tym policjantem i gdzie indziej widzą ten totalytaryzm, prawdziwe gówno to zaczęło się
@PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: generalnie ten wątek mi przypomina ilu ludzi wypowiada się o czymś bez elementarnej wiedzy. Nie wymagam tu nawet jakiegoś studiowania historii na poziomie studiów, ale Bitter Lake jest dostępny za darmo na yt (załączam), o działaniu FED mamy nawet uproszczone filmy animowane, to sa rzeczy do przyswojenia w ciągu dnia maks. O książkach jak https://lubimyczytac.pl/ksiazka/191247/samobojstwo-supermocarstwa już nawet nie wspominam, mamy krótki attention spam, youtube wystarczy aby się chociaż oględnie orientować.
Usmiech_Niebios - @PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: generalnie ten wątek mi przypomina ...
@Van-der-Ledre: I wtedy USA będzie sobie mogło zrzucać napalm i nikt nie będzie miał o to "wątów", będzie miłosiernie bombardowało miasta i wysysało zewsząd ropę, w imię pokoju. Ale nie, to się już nie wydarzy, bo Jankesi zaprzepaścili sobie tą szansę, Chiny są już zbyt mocne, a USA tonie w długach i sobie głupi ryj niedługo rozwali xd
Nie rozumiesz jednej rzeczy. Stany nie poszły przejąć Iraku, tylko ustabilizować tam sytuację.


@kupkesobieciagne: XDDD ty serio wierzysz w te wypiardy które ci powiedział kongresmenek z mównicy? XD

Nie było tam czego stabilizowac, w efekcie swoich działań zdestabilizowali sytuacje jeszcze bardziej no ok nie tak miało wyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście w Libii rozjechanie kadafiego to też była misja stabilizacyjna ( ͡° ͜ʖ ͡
@PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: W dupie mam co mówi kongresmenek, ja po prostu prześledziłem tok tej wojny. Zwykła misja stabilizacyjna USA, jedna z oczywiście gorszych, źle wytłumaczonych i bez solidnych postaw, dlatego zapewne się do niej #!$%@?łeś.

Kadafi to wiosna ludów, też inna kwestia, chociaż według mnie bliski wschód to totalne zadupie pełne głupków i demokratyzowanie tego syfu jest niemożliwe. Tam, gdzie byli inteligentni, tam USA w kilka chwil tworzyło najlepsze miejsce do życia
tam USA grzęzło w misjach stabilizacyjnych.


@kupkesobieciagne: Jeżeli lubisz tak to nazywać to ok XD dla mnie to nie ma nic wspólnego z stabilizacją a wyłącznie z destabilizacją.

Skoro wuj sam jest taki dobry dlaczego atakuje wyłącznie tam gdzie czuje że poradzi sobie w miarę dobrze chociaż niekoniecznie jest tam problem z "demokracją" czy uciskiem złego dyktatora XD Najcześciej po obaleniu takiego dyktatora zawijali wroty i wtedy zaczynało się prawdziwe gówno.
@PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: Misja stabilizacyjna oznacza w takich zadupiach krytyczną destabilizację ugruntowanego terroru despoty. Każde pozbycie się terrorysty to inwestycja, która dopiero zacznie się zwracać.

Patrzysz na to od dupy strony. To nie przez "wyzwoliciela" ci cywile uciekają czy giną w niewyobrażalnych ilościach. To ten despota się w taki sposób broni. Zawsze. Przecież Łukaszenka nie wyszedłby z łapami w kajdankach, tylko najpierw rzuciłby milion Białorusinów w okopy co skończyłoby się tym wspomnianym przez
@kupkesobieciagne: No popatrz już mówisz jak Ruskie oni też wszędzie widzą terrorystów i czują że muszą przeprowadzić operację specjalną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak prostą i prymitywną retoryką można usprawiedliwić nawet najbardziej barbarzyński atak na którekolwiek państwo z dowolnego okresu historycznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba że tubylcy prosili tych amerykanów dobrych żeby ich wyzwolili spod rządów tyrana, prosili ich prawda? (
Patrzysz na to od dupy strony. To nie przez "wyzwoliciela" ci cywile uciekają czy giną w niewyobrażalnych ilościach. To ten despota się w taki sposób broni.


@kupkesobieciagne: Oczywiście, mają u siebie lipe, wpada armia która chce ich wyzwolić a ci i tak stają po stronie swojego oprawcy XD To jest taki absurd że aż w głowie się nie mieści. To trochę tak jak byś sugerował że polacy strzelali do amerykanów którzy
@PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: Zrozum, że żaden kraj nie jest suwerenny, bo żyjemy wspólnie na tej planecie. Jeżeli tubylcy chcą tworzyć sobie czwartą rzeszę, to należy ich wyplewić. Muszą istnieć mechanizmy, które nie pozwolą na dojście do władzy dla kolejnego Hitleropodobnego czegoś, który zapragnie przerobić kraj w machinę wojny i zniszczenia.

A tubylcy na zadupiach wschodu, ciapki, murzyny to zazwyczaj takie głupki, że rzeczywiście nie wiedzą, że tego chcą. Bitwa w Mogadiszu jest tego