Wpis z mikrobloga

Dlaczego normiki nie popełniają masowo samobójstw? Zastanawiałem się nad tym i chyba mam odpowiedź. Otóż podstawą jest rozproszenie uwagi. Nie wolno dopuścić do sytuacji gdzie jest czas na spierdoprzemyślenia i filozofowanie. To prowadzi do zmierzenia się oko w oko z prawdą, a to niedopuszczalne z punktu widzenia zdrowia psychicznego.

Uwaga musi być rozproszona najlepiej przez cały dzień. Trzeba mieć cały czas questy do zrobienia. Zawieźć dzieci do szkoły, pójść do pracy, pojechać z żoną na zakupy, odwiedzić chorą babcię. Nie może być tak, że sobie siedzisz i zaczynasz analizować rzeczywistość, bo wtedy szybko ujrzysz otchłań. A ona jest bezkresna, ciemna i pusta.

#przegryw #depresja #fobiaspoleczna #zdrowie
  • 21
@HAL__9000: można analizować życie, każdy szczegół pierdołę, pozytywne negatywne rzeczy, cały czas coś rozkminiać, dniami i nocami coś myśleć o wszystkim dookoła, ale jaki to ma sens? przypuśćmy mamy 2 osoby o tym samym poziomie inteligencji, jedna właśnie tak robi jak napisałem, druga żyje prawdziwym życiem, zamiast wszystko analizować działa, ma znajomych, dziewczyny, wyjazdy, wycieczki, hobby, uprawia sport, jak myślisz, który pod koniec życia będzie bardziej żałował tego jak przeżył życie?