Wpis z mikrobloga

Co powiecie na #konkurs? 3 Mireczków lub Mirabelek zgarnie po 50 zł w bonie do #allegro, a jeden Szczęściarz/ra zgarnie stóweczkę ()

Co zrobić?

Odpowiedzieć na pytanie w komentarzu: Wycofanie gotówki z obiegu: jesteś ZA czy PRZECIW i dlaczego?

Dodatkowo (nice to have):

Sprawdź, jak zyskać 250 zł premii w banku Pekao (w tym 5 dyszek gotówce + 5 dyszek do Żabki na start): https://zgarnijpremie.pl/200-zl-w-gotowce-za-konto-przekorzystne-banku-pekao/ (to naprawdę fajna promka i jak zrobisz, to co opisaliśmy w artykule - bonus dostaniesz na pewno)

Zaplusuj ten wpis bądź obserwuj @zgarnijpremie na Wykopie

Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy bonami. Konkurs potrwa do czwartku do północy. W piątek do południa ogłosimy zwycięzców pod postem konkursowym.

___________

➜ Interesuje Cię temat promocji bankowych? Obserwuj naszego Facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy nowe promki: https://www.facebook.com/ZgarnijPremie

PS Na fejsie też mamy konkursik z bonami do Allegro, więc można wygrać podwójnie :)
__________

Link do regulaminu: https://zgarnijpremie.pl/wp-content/uploads/2023/03/KONKURS-Wykop-Zgarnij-Premie-marzec23.pdf_
#zgarnijpremie #rozdajo #okazje #finanse #pytanie #allegro #wygrana #zabawa
zgarnijpremie - Co powiecie na #konkurs? 3 Mireczków lub Mirabelek zgarnie po 50 zł w...

źródło: Nowy projekt - 2023-03-17T123916.534

Pobierz
  • 76
@zgarnijpremie: kiedyś nie miałem na ten temat zdania. A wręcz, z racji pogoni za nowoczesnością, myslalem ze jest to niezbędne w bliskiej przyszłości, jako naturalny etap rozwoju. Teraz jestem na nie, od lektury „Łabędzi Śpiew” zacząłem sobie wyobrażać jak wielki paraliż spotkałby ludzi w razie wielkiej awarii technologicznej. Jak szybko brak możliwości zapłacenia przerodziłby się w chaos, głód i zamieszki” od tamtej pory zawsze trzymam w domu troche gotówki „na wszelki”
Oczywiście, że przeciw. W sumie cięzko cokolwiek więcej dodać niż Miereczki, którzy zdążyli się wypowiedzieć wcześniej. To zamach na naszą wolność i bardzo niebezpieczne narzędzie kontrolne władzy. Gotówka zawsze powinna współistnieć jako alternatywa dla cyfrowych płatności.
@zgarnijpremie: jestem przeciwny wycofywaniu gotówki. Już widziałem zlot emerytów pod bankomatem jak była pandemia, jak wybuchła wojna. Ludzie muszą mieć fizycznie kasę w portfelu, bo przecież księdzu, czy hydraulikowi, nie zapłacimy kartą?
Po pierwsze wycofanie gotówki spowoduje powstanie pieniadza alternatywnego. Będzie "gotówka", ale inna. Rynek nie znosi próżni. Wystarczy pöjść na dowolny bazarek typu olimpijka, żeby się o tym przekonać. W krajach gdzie waluta upadała, z hiperinflacją zawsze pojawiały się jakieś pieniadze zastępcze, czy to byly dewizy czy np butelki z alkoholem.
Likwidacja gotówki to tylko komplikacja. W wielu przypadkach utrudni tylko życie. Trudno być za.
@zgarnijpremie jestem przeciwny wycofania gotówki. rząd miałby pełny wgląd do tego co i ile kupuje dany obywatel. Już teraz mamy kart lojalnościowe np Lidl lub biedronka które na bieżąco gromadzą informacje ile i jak często kupujemy a to dosłownie o krok od możliwości wprowadzenia limitów zakupów danych towarów - czyli cyfrowe kartki na mięso.
@zgarnijpremie: jestem przeciw bo karty nie można zwinąć w rurkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A poważnie to nie ma nic do dodania ponad to co jest już wyżej; uzależnienie od systemu, brak anonimowości, możliwość nadużyć wobec użytkowników i brak stuprocentowej niezawodności jakiejkolwiek technologii. Nie korzystam z gotówki prawie w ogóle, ale pozbycie
@zgarnijpremie jestem przeciwko, ostatnio byłem w reserved, chciałem zapłacić wprawdzie bonem podarunkowym, a nie kartą, ale chyba internet nie działał i można było płacić tylko gotówką (,)
@zgarnijpremie: Oczywiście, że przeciw. Zmierza to do całkowitej inwigilacji obywatela, zależności od banków i wielu innych aspektów, do których i tak rządzący dążą wprowadzając chociażby ograniczenia w płaceniu gotówką. W przypadku awarii systemu bez gotówki nie kupimy nawet podstawowych artykułów spożywczych. Nie wyobrażam sobie aby zwykły obywatel jednym kliknięciem miał być prześwietlony co i gdzie kupował bo np. nie spodoba się tenże obywatel obecnej władzy i będą szukać czegoś na niego
Jestem przeciwny usuwaniu gotówki z obiegu przez rząd z kilku powodów. Po pierwsze, gotówka daje nam wolność wyboru i kontrolę nad naszymi finansami. Bez gotówki zostajemy zmuszeni do korzystania z systemu bankowego, który może narzucać nam opłaty, limity transakcji i śledzić nasze wydatki.

Po drugie, nie wszyscy mają dostęp do konta bankowego lub chcą z niego korzystać. W szczególności starsze osoby i ludzie z niższymi dochodami mogą mieć trudności z dostępem do
@zgarnijpremie: jestem przeciw, gdyż będzie to kolejny etap ograniczenia naszej wolności, i sposób w jaki państwo będzie wiedziało o praktycznie każdej naszej transakcji, nawet takiej jak danie napiwka, lub pożyczka pieniędzy koledze.