Wpis z mikrobloga

@mickpl: bez sensu jest obniżać stopy w 2 półroczu skoro efekt będzie odczuwalny dopiero po kilku miesiącach gdy banki przeliczą wibor
  • Odpowiedz
@mickpl: eee? Napisał że BGK se zrobiło jakąś prognozę (kiedyś) i wg niej powinny spaść pod koniec roku. Nie wydaje mi się, żeby to znaczyło "obniżymy na wybory".
W kolejnym zdaniu zresztą stoi, że potężni analitycy bankowi nie prognozują zmian stóp w tym roku.
  • Odpowiedz
eee? Napisał że BGK se zrobiło jakąś prognozę (kiedyś) i wg niej powinny spaść pod koniec roku. Nie wydaje mi się, żeby to znaczyło "obniżymy na wybory"


@rzzz: mick pe el manipuluje/nie rozumie słów, które czyta? Stare, znałem.
  • Odpowiedz
  • 0
BGK


@rzzz: BGK jest w całości pod kontrolą skarbu państwa. Czytam to "zrobiliśmy prognozę, że" XD Ale oczywiście mam nadzieję, że masz rację.
  • Odpowiedz
@mickpl: ta prognoza BGK jest tak samo istotna i prawdopodobna jak prognozy NBP oraz gadanie Glapy i Morawieckiego o inflacji 7% na koniec 2023.

W 2021 NBP przewidziało, że będzie 3-4% a potem zjazd i deflacja xD
  • Odpowiedz
@mickpl: Co w tym szokującego? Zobacz jak kontrakty FRA spadają od października a zwłaszcza ostatnie 2 tygodnie. Ale takie 0,75 to przecież wiele nie zmieni tak czy siak
  • Odpowiedz
@czlapka: Zmieni dużo. Wtedy lepiej przejść na stałą stope jeśli ktoś tego nie zrobił. No jak opozycja wygra to NBP napewno podniesie stopy żeby #!$%@?ć Tuska. Zresztą jak wygrają to też mogą podnieść
  • Odpowiedz