Wpis z mikrobloga

#!$%@?ć #utrzymanieruchu, po niecałych dwóch latach wracam do #fieldservice
Znajdź część którą rozpi3rdolił przygłupi operator, na rynku nie u producenta maszyny, bo doliczają marżę. A najlepiej tańszy zamiennik. Zamów, ale nie damy ci karty żebyś zapłacił, przyślij proformę. Wysyłam o 9:30. Spieszysz się? Masz tu potwierdzenie przelewu (o 15:00), wystarczy przesłać i jutro masz część. Dlaczego urządzenie dalej nie pracuje? Nie ma części, jak to? Przecież wczoraj pan dostał potwierdzenie przelewu. Na przyszłość proszę uważniej wybierać dostawców. Jakie działania zapobiegawcze zostały podjęte w celu uniknięcia podobnych awarii na przyszłość? Proszę przeszkolić wszystkich operatorów z obsługi śrubokręta, stworzyć kartę szkolenia i opisać wnioski.
Trzeba zamodelować część? Przecież Pan potrafi. Czemu tak długo? W ślusarni nie czekają w blokach startowych aż pan wyśle rysunki i trzeba czekać na wykonanie części? Chyba zła ślusarnia. Na przyszłość poproszę 17 ofert kątownika z dziurą do porównania.
Musi pan przejąć projekt rurociągu z kwaśnej 4x45m, bo facet co pilotował zakup i podłączenie nowej maszyny od prawie roku się zwolnił. Tu są jakieś trzy maile z kilkuset w tej sprawie, resztę info pan sobie zdobędzie. Za trzy tygodnie chcielibyśmy podłączać nową maszynę. Jest firma, ma czas, zrobi. A gdzie kontroferta? Poproszę draft umowy. Przecinek nie w tym miejscu. Dlaczego ekipa ma dwa dni opóźnienia względem planowanego terminu rozpoczęcia prac? Nie, ta rurka musi iść z drugiej strony słupka. Na przejściu przez ścianę trzeba zrobić rozetki, bo nieładnie wygląda. Dlaczego zakończenie prac się opóźniło o tydzień? Dlaczego przekroczyliśmy kosztorys? Proszę pełny raport z przebiegu prac z przyczynami opóźnień. Przejścia przeciwpożarowe nie zrobione? Why? Konieczność wykonania zgłoszona administratorowi budynku, z sugerowanym wykonawcą i technologią wykonania. Ojoj, ale drogo, nie możemy sami zrobić? Dlaczego materiały nie zakupione? Aaaaale ...administrator, ppoż, utrzymanie ruchu to nie budowlanka. Powierzyliśmy panu kwestię rurociągu. OCB w ogóle chodzi z tymi przejściami. Czytu, czytu, czytu, dzwoniu, dzwoniu, dzwoniu. Czemu to tyle trwa? Czytu, dzwoniu, dostarcza proformu. 7 dni później - proszę potwierdzenie. Dlaczego jeszcze nie zrobione? To mógł pan przypomnieć o płatności.
Ale jak to pan nie zostanie dzisiaj dłużej? Przecież pan iksiński co pracuje tu 15 lat ma w miesiącu 250h i nie narzeka.
Z pana raportów nie wynika że w pełni wykorzystuje pan czas pracy.
Trzeba wpiąć wagi do systemu księgowego. Ale wagi to KJ i serwis zewnętrzny, nie UR. Pan jest jedyny na tyle głupi w tej firmie, że weźmie na klatę, dowie się co i jak i ogarnie temat. IT - to i to, tak i tak wagi mogą wysyłać. IT: ja mam #!$%@?, wagi to nie moja działka.
Proszę o kontrolę i analizy istniejących instrukcji mycia i dezynfekcji urządzeń pod kątem poprawności i kompletności zapisów. Jakieś incydenty jakościowe? Któreś konkretne maszyny? Wszystkie. A KJ? Brak im wiedzy technicznej. Ta i ta się nie domywa, ale nie przez martwe strefy, tylko #!$%@?ą chemię. KJ, nie, nie nasza chemia jest świetna. Używamy od 10 lat. Zmieniły się surowce. Może damy próbkę gościom od chemii, niech znajdą coś co lepiej rozpuszcza surowiec. Chemia jest OK. Ale urządzenia są niedomyte, operatorzy szorują szczotkami. Chemia jest suuuper (bo trzeba by przejrzeć dziesiątki, jeśli nie setki instrukcji i procedur i zmienic w nich środek chemiczny).
Płyny micelarne filtrujemy przez jednorazowe czepki, może by pan coś zaradził. Czytu, dzwoniu, proforma, zajebisty filtr powierzchniowy, przekazanie na produkcję, testy, instruktarz, papiery. ...pół roku później. Płyny micelarne filtrujemy przez jednorazowe czepki, może by pan coś zaradził. WTF? Panie operator, czemu nie stosujecie tego fajnego i drogiego filtra który nie bez wysiłku zdobyłem. Bo od pół roku nie było w produkcji masy którą trzeba by przez niego filtrować.
Ta maszyna ma za małą wydajność i nie możemy na niej robić tego i tego. Pudrowanie trupa, przynajmniej 100k, bliżej 200 za 10, max 15% większą wydajność i możliwość dozowania płynów o niskiej przewodności, bo to, to i to. Na piśmie z wyliczeniami poproszę. Czytu, dzwoniu, liczu, w międzyczasie trochę patrzu na maszynu. Drogi KP, jak ona ma produkować, jak pół zmiany stoi, zanim się rozsiądą, zanim uruchomią, potem idą na przerwę, nowy kontener z masą podpinają 30 minut, wstawiają, wystawiają, mimo że mają zapas przyłączy i wystarczy się przepiąć. Weź ich ustaw tak i tak, no i na przerwę niech chodzą na zmiany, nie wszyscy na raz. O kvrwa szok! Produkcja ze zmiany prawie dwa razy większa. Daję wyliczenia na ~200k. Niemożliwe, #!$%@? się pan zna (nie że pracowałem wcześniej w firmie która wyprodukowała tą maszynę). Trzech handlowców inżynierów key accountów z różnych firm 270-350k, wszyscy zgodni że bez sensu.
Zużywamy w firmie za dużo papieru, czy widzi pan możliwość ograniczenia zużycia u pana w dziale? Jedyny dokument jaki kiedykolwiek drukuje UR, to raport po przeglądzie okresowym, bo tak sobie zażyczył KP, reszta dokumentów lata w formie elektronicznej. Skoro pan nie potrafi przejść na cyfrową wersję dokumentów, poproszę IT żeby panu pomogło.
A to tylko ułamek cyrków w których uczestniczyłem lub byłem świadkiem.

Jak to wypowiada pan umowę o pracę? Czy źle nam się wspópracuje? Jak to mało rozwojowa? Dwudziestoletni park maszynowy to standard w naszej branży. Może porozmawiamy o warunkach? Dziękuję, nie skorzystam, w poniedziałek podpisałem umowę, od początku maja zaczynam współpracę z nową firmą. Cztery etapy żałoby w 10 sekund. Potem pełna profeska (szanuję) - poproszę wypowiedzenie.
Na odchodne, jeśli chce pan dobre referencje, to sugeruję rozliczyć się z niedokończonych projektów. Gryzu w język, przemilczeć gdzie się ma referencje. Trzymaj fason bbr, co dasz radę skończ, żadnego wypalenia zawodowego, czy nawet kataru, nie zostawiaj smrodu.
Optima HRM, o kurczaczki z zaległym 16 dni urlopu. Zrobię co w mojej mocy w ciągu najbliższych 14 dni roboczych.
#pijciezemnakompot #pracbaza #gownowpis #zalesie #chwalesie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bbr555: Serio w ur rozliczali cię z czasu przeznaczonego na pracę na zmianie? Kurde to nie był prawdziwy UR xD Jak ja se w karty ze trzy godzinki na zmianie nie pogram to mam ochotę rzucić tą firmę xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Kuork: Nikt mnie nie rozliczał i nie pracuję na zmiany. :-) Kieruje małym UR. Na tyle małym, że poza wszystkim innym, jak trzeba #!$%@? z chłopakami przy maszynach. W URach 5k netto, pewnie grywa się w karty. Moje chłopaki zarabiają sporo więcej, ja trochę więcej od nich. Nikt tu się nie #!$%@?.
Kwestia była taka - propozycja od rekruterki, o dziwo moje minimalne oczekiwania mieszczą się w widełkach. Rozmowa z
  • Odpowiedz
@bbr555: to troszkę i twoja wina, za bardzo dałeś wleźć sobie na głowę (znam to z swojego doświadczenia), ale to znaczy że dobry inżynier z Ciebie. Lubisz to co robisz i starasz się, a Janusze nie doceniają i wykorzystują :)
  • Odpowiedz
  • 1
to troszkę i twoja wina, za bardzo dałeś wleźć sobie na głowę


@RobBobb: może trochę, a może właśnie nie dałem, dlatego stara ofuczona. :-)
  • Odpowiedz