Wpis z mikrobloga

@j0shva: No nie wpadli, politycy odkryli że internet nie służy tylko do wysyłania maili dopiero 3 lata temu - ostry cień mgły, ideologia XD, i tusk na tik toku.
Oni dopiero raczkują na naszym podwórku.
@johny-kalesonny: mi sie wydaje, ze stopniowe obnizanie podatkow, z jednoczesnym zachowaniem walki z inflacja nie wymaga czekania 5 lat. produktow z owadow jest coraz wiecej, w Polsce, coraz wieksze inwestycje w producentow bialka z owadow, przewinely mi sie tez ostatnio duze dotacje na fabryki bialka z owadow. nie, nie napisalem nigdzie, zeby ktos do czegos zmuszal i nie, nie napisalem, ze ekologia to zmuszanie ludzi do jedzenia robakow. i nie -
mi sie wydaje, ze stopniowe obnizanie podatkow, z jednoczesnym zachowaniem walki z inflacja nie wymaga czekania 5 lat.


@j0shva: Możesz rozwinąć? Podstawowym mechanizmem ograniczenia inflacji jest ograniczenie emisji nowego pieniądza i jednocześnie "zebranie" tego, co już jest na rynku. Obniżanie podatków podwyższają inflację, no bo nagle wpada jeszcze więcej kasy do rynku.
@johny-kalesonny:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_wed%C5%82ug_emisji_dwutlenku_w%C4%99gla_na_jednego_mieszka%C5%84ca PER CAPITA
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_wed%C5%82ug_rocznej_emisji_dwutlenku_w%C4%99gla PROCENT SWIATOWEJ EMISJI CO2 DANEGO KRAJU
co tutaj rozwijac? po prostu mozliwym jest obnizanie podatkow, jednoczesnie walczac z inflacja. z jednej strony ograniczamy emisje pieniadza, z drugiej obnizamy podatki. oczywiscie, o wiele wazniejsze jest ograniczenie emisji pieniadza (w aktualnej sytuacji Polski), bo inflacja wynosi juz rekordowe 18% lub 20% (wspomniales o 20, ja ostatnio widzialem 18 - mniejsza, to i to, to ogromne liczby), ale nie
@johny-kalesonny: wytlumaczylem ci jak - ograniczasz emisje pieniadza, przy okazji obnizajac podatki, oczywiscie z zachowaniem balansu. sam napisales, ze z inflacja walczy sie, ograniczajac emisje pieniadza, lol XD
konkretnie, np. obnizasz jakis podatek, jednoczesnie redukujac wydatki publiczne, czyli np. pozbywajac sie 500+, w tym samym czasie prowadzac emisje pieniadza na inne sposoby, bo to tylko jeden z przykladow.
co do per capita - faktycznie, tutaj przepraszam, bo zle przeczytalem tabelke. ale
@cucaracha: @johny-kalesonny

1.Mentzen nie jest Korwinem, więc pisanie że jeden=drugi to debilizm
2.Mentzen ma duże poparcie wśród biznesu i jest generalnie dużo bardziej poważną osobą od Janusza, który poparcie tracił gadaniem głupot i wymyślaniem sobie swoich teorii, w które sam wierzył
3.Mentzen nie jest nawet posłem i ma wysokie poparcie i w polityce jest generalnie od niedawna, więc porównywanie go do "starych wyjadaczy" jest głupie. Tym bardziej, że facet ma 36
@johny-kalesonny: Aaa i jeszcze jedno. Skoro z populizmów się wyrasta, to dlaczego PO, które ściga się na debilne obietnice socjalne z PiSem ma takie popracie? Czy to co głoszą to nie populizm? Sami piszecie, że to populizm, by wygrać wybory. Czyli jednak się nie wyrasta?

beka z was, hipokryci
ograniczajac emisje pieniadza


@j0shva: Oraz wprowadzając odpowiednią politykę fiskalną, co napisałem. Poluźnienie podatków przyspiesza inflację.

. ale dalej walka z zanieczyszczeniem srodowiska w ten sposob jest bezsensowna - bo dalej Polska stanowi tylko 1% swiatowej emisji co2


@j0shva: Oczywiście, że jest sensowna - czemu Polak ma mieć większe prawo do smrodzenia, niż Chińczyk?

@Kopyto96
1. Oczywiście, że Mentzen to Korwin, tylko taki na sterydach z przesterowanym mózgiem przez katolicyzm (i
@johny-kalesonny:

Stary, ale co ty gadasz. Wysyłasz mi filmik jakiegoś internetowego trolla jako dowód na poparcie swoich tez, przecież może z 3 % społeczeństwa ma pojęcie kim jest koroluk xD Serio mnie to nie obchodzi i nie będę nabijać mu wyświetleń, także nie wysyłaj mi tych wypocin, prosze cię.

Tak sobie to wszystko tłumacz, może będzie ci lżej. Jeśli sądzisz, że gość który zrobił doktorat i rozwinął kilka biznesów w ,