Wpis z mikrobloga

Kaźmierczak z PKO oszacował wzrost popytu na mieszkania o jakieś precyzyjne procenty, no bo tyle a tyle osób więcej dostanie #kredyt2procent

No to ja może pomogę w naganianiu XD

Popyt będzie większy. Na bankowej Akademii Chłopskiego Rozumu nie poruszali tematu przepływu pieniądza, a to jest też tak, że np. na wtórnym ludzie wreszcie będą mieli komu sprzedać stare mieszkanie, pozyskają gotówkę i mogą zamienić na większe dokładając niewielki kredyt komercyjny.

W ten sposób kasa przepłynie również do ludzi nie objętych tym programem w żaden sposób, którzy postymulują trochę popyt na większych mieszkaniach. Jaka skala to nie wiem, ale ja tu robię za plusy, a nie wynagrodzenie głównego analityka jakiegoś banku

Dziękuję za uwagę XD W kolejnych odcinkach dowiemy się może jak takie programy działają negatywnie na procesy dezinflacyjne i mogą zmusić RPP to większego zacieśniania polityki monetarnej, kto wie, może nawet do podniesienia stóp procentowych.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 5
@93michu93: Największym bezpiecznikiem, myślę że przypadkowym bo o myślenie ten rząd bym specjalnie nie posądzał XD - jest nieposiadanie nigdy wcześniej żadnego lokalu. To wycina większość potencjalnego popytu. Ale kisnę z Kaźmierczaka, że nie uwzględnia oczywistych oczywistości jak cyrkulacja monety, a niby główny ekonomista banku.
@mickpl: Bardzo mi się kojarzysz z tym dzieciaczkiem z memów. Jak młodzian, który coś poczytał tu i tam i teraz próbuje udawać znawcę "mame, tate, zobaczycie teraz to będzie".
W każdym razie mój odbiór jest pozytywny, choć nie pod kątem samej treści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BulgarskiTaboret - @mickpl: Bardzo mi się kojarzysz z tym dzieciaczkiem z memów. Jak ...

źródło: 72071222

Pobierz
@mickpl: ja tu czuje, że jeśli faktycznie ten program wejdzie bez limitów ilościowych i wartościowych a stopy nie bedą spadać tak szybko to bedzie pole do popisów kombinatorów. Czy jest jakoś zabezpieczone, że dorosłe dzieci nie mogą odkupić mieszkania na kredo 10% od rodziców na tani kredyt 2%? Czy oskarek nie może dostać od ojca z firmy umowy na 20k mc UOP na 3mc gdzie zdolnośc kredytowa bedzie na 500k +