Wpis z mikrobloga

Twórcy odwzorowują grę w serialu 1:1? Źle, nuda, zero pomysłu! Twórcy coś zmieniają? Źle! Było dobrze, dlaczego to zmienili?!

Fakty są takie, że to najlepsza adaptacja gry w historii. A jak czytam nieustanną krytykę, to przypominają mi się czasy, gdy wychodziła dwójka i wylało się na nią szambo. Jako fan jedynki, długo nie podchodziłem do kontynuacji ze strachu przed "beznadziejną, lewacką fabułą" (i wysoką ceną xd). Gdy już zagrałem to z miejsca wylądowała w moim TOP 3.

#thelastofus
  • 11
@Para_na_film Jestem fanem obu gier. Przed wczoraj zmusiłem się i zobaczyłem pierwszy odcinek serialu. Z plusów to przełożenie dialogów w niektórych miejscach 1:1 z gry. I to tyle. Aktorzy beznadziejne dobrani. Na Elly nie mogę patrzeć, Meksykański Dawid Podsiadło jako Joel i meksykański Tommy. Jedynie Marlen była oka. Zmiany mogą być, ale niech mają sens i nie kolidują z fabułą gry. Dlaczego Broń od Roberta zmienili na akumulator, dlaczego upośledzona Elly była
@Para_na_film amen, gra spoko, serial spoko. Ludzie mówią jak powinien być poprowadzony serial bo tak sobie go wcześniej zwizualizowali a zapominają, że to nie jest kur wa koncert życzeń. Albo jak czytam takie kmmentarze w stylu "musiałem się zmusić by włączyć". To co ty chłopie, jesteś jakiś niepełnosprytny? Musiałeś się zmusić? Bo co? Normalny człowiek włącza: podoba się - ogląda, nie podoba się - wyłącza i żyje dalej normalnie. A te biedactwo
@Para_na_film: Nie ma co słuchać narzekaczy, którzy narzekają dla samego narzekania, albo takich co to się aktorka grające Ellie nie podoba, bo nie podobna jest z wyglądu, i on już nie obejrzał serialu i wystawił 1. Ciul tam, że dobrze zagrała tą role... JEST NIE PODOBNA DO TEJ Z GRY ROZUMISZ !!! ONE ONEONE.
I w zasadzie, po za okruuuutnie nudnym odcinkiem 7 w centrum handlowym który jako jedyny obejrzałem skipując,
@Staraagrafka: Fan gry, który nie wie, że główna bohaterka nazywa się Ellie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw. w jaki sposób pochodzenie czy uroda aktorów/aktorki koliduje z fabułą? Ps. Pedro był chyba największym plusem tego serialu, bo po prostu świetnie się sprawdził jako Joel. Niektóre zmiany wyszły dobrze inne mniej, ale skoro pierwszy odcinek tak nisko oceniasz to rzeczywiście lepiej nie oglądaj dalej.
@darjahn Platyny zrobiłem to chyba fanem jestem. ( ͡º ͜ʖ͡º) A tak serio to gry ogrywam regularnie jak nie mam co robić.
A wygląd bohaterów bardzo kłuje mnie w oczy. Nie pasują mi do postaci które grają. Możliwe że zagrali świetnie lecz mnie nie przekonują. No ale to tylko zdanie szarego wykopka. Spodziewałem się hitu lecz mnie nie przekonało i nic z tym nie zrobię. ( ͡
Dlaczego Broń od Roberta zmienili na akumulator


@Staraagrafka: bo od razu by wyszlo ze to zwyczajni zlodzieje i mordercy... i wcale nie chodzi o zadna walke tylko po prostu rabunek tych ktorzy trzymaja z tymi ktorzy chca zlozyc ten swiat do kupy, no bo hehe trzeba sobie jakos radzic, z akumulatorem brzmia tak niewinnie, jakby nigdy do nikogo nie strzelali
@twardy_kij Ale dlaczego taka zmiana. Do tego w grze temat akumulatora pojawia się później przez co jest zrobiony cały wątek z Billym. Nie rozumiem tego zabiegu. Joel i Maria nie byli świeci więc po co zmieniać ich charaktery.
@Staraagrafka: no zeby wyszli na bohaterow a reszta zeby wyszla na "zlych" no bo przeciez nie zyli w tym swiecie, "zrespawnowali" sie po prostu jak gracze ktorzy nie sa ani dobrzy ani zli (no nie wiesz kto gra w gre, jeden gre przejdzie zabijajac a drugi skradajac). po prostu telewizja chciala udowodnic ze kolorowi i biedni nie zabijaja, zawsze sie bronia, wiedza co to akumulator i zawsze chca uciec z tego
twardy_kij - @Staraagrafka: no zeby wyszli na bohaterow a reszta zeby wyszla na "zlyc...
@Para_na_film: To nie są fakty tylko twoja subiektywna opinia. Ja mogę powiedzieć że najlepszą adaptacją jest Prince of Persia i Assassin's Creed i jak ten "fakt" podważysz?

Ludzie nie będą też podniecać się serialem nawet jeśli to najlepsza adaptacja w historii (hipotetycznie). Może to być po prostu dla niektórych przeciętny serial. Można mieć sporo zarzutów do serialu i ocenić go na 7/10 albo 6.5/10 i wciąż nie są to jakieś hejterskie