Wpis z mikrobloga

Co myślicie o elektrozaworze sterowanym zdalnie i ukrytym w ścianie, by pilotem odcinać dla zabawy prąd w mieszkaniu? Czy upierdliwy lokator jest w stanie w jakiś sposób uchronić się przed czymś takim? Wydaje mi się, że żaden przeciętny elektryk ani dostawca energii nie będzie w stanie czegoś takiego zlokalizować po zwykłych oględzinach. Zastanawia mnie, jakie są kruczki w tym pomyśle.

#nieruchomosci #elektryka
  • 108
3700W może obsłużyć jedno,

@SynMichaua: i w necie nie brakuje lamentów ludzi, którzy w to uwierzyli, a za pół roku szukali innego przekaźnika "bo ten, co kupili, to gówno, po miesiącu się wzięło i zepsuło" :)

POKAŻ SPOILER

@karski to zdalne wywalanie różnicówki jest chyba najlepszym pomysłem, bo i łatwo schować taki wynalazek i skutki działania spokojnie można podciągnąć pod regularnie się powtarzającą awarię instalacji, awarię której przyczyn nawet elektryk-pomiarowiec łatwo
@karski: no ale nie czaje xD wifi musi dzialac na prad to pierwsza sprawa, druga sprawa to wifi pochodzi ze sprzetu koczownika, nawet jezeli ty dajesz internet, to jak gosciu przestanie placic za czynsz najmu, czy oplaty eksploatacyjne... to raczej neta wezmie na siebie ;/
@KobietaIncel: podłączenie przekaźnika/styczynika przebiega od strony roździelnicy, więc będzie miał cały czas zasilanie, a to co będzie się znajdowało za przekaźnikiem już nie. Połączenie z pomocą hotspotu w telefonie i problem internetu rozwiązany.