Wpis z mikrobloga

Mirki, myślę nad zakupem drukarki 3D dla syna (to jest jedna z zalet posiadania syna, że można 3-latkowi kupić drukarkę 3d albo drona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Myślałem nad Artillery Hornet, ale jestem ciekawy Waszych propozycji na start. Jak to ogólnie wygląda, co oprócz drukarki muszę mieć? Filamenty wiadomo, ale jakieś kleje, izopropanole, jakiś software czy inne? Wszystkie uwagi mile widziane. Z góry dziękuję!
#drukarki3d #druk3d
  • 17
Mirki, myślę nad zakupem drukarki 3D dla syna (to jest jedna z zalet posiadania syna, że można 3-latkowi kupić drukarkę 3d albo drona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).


@Kinior: Lepiej mieć syna niż córkę, ale gdybyś nie miał nic, to miałbyś pieniądze i kupował SOBIE co tylko byś zechciał.
@hrumque: bez kitu, poważnie? a potem stół myjesz i kleisz dalej?

@Rafal_Baster:
@Kinior: oczywiście. Myje się go ciepłą wodą - stół/blacha/płyta - jak nowa. I znów popsikać i drukujesz.
W dodatku nie po każdym wydruku musisz od nowa - parę wydruków trzyma ok, a często po prostu wystarczy "psiknąć w bardziej wyjechane miejsce" i jest dalej (byle nie w drukarce, bo sobie osmarkasz wszystkie mechanizmy - hegron na śrubach
@Kinior: Hej, pod 3 tygodni posiadam właśnie tą drukarkę. Jak do moich potrzeb jest świetna i tania. Początkowe druki miały brzydkie linie ale wystarczyło wgrać ustawienia załązcone na pendrive i poprawiły się znacząco. Kupiłęm też dodatkowo Adhezyjny klej do druku C-Stick i w przypadku małych druków elegancko się sprawuje, druk się nie odkleja. Po zakończonym druku myjesz stół ciepłą wodą. Narazie używam filamentu PLA Fiberlogy Easy i jestem zadowolony. Wczoraj próbowałem
@Krizz tego Horneta masz? na razie nie jest dostępny niestety. Myślę o tej Kingroon. A filamenty różnią się jakością albo coś? W ramach jednej substancji.
@Kinior: tak Horneta kupiłem, Filamnety są różnej jakości to wiem, narazie drukuje tylko na tym co Ci pisałem i jest git. Dostałem w gratisie PLA HD ponoć twardszy, wykonałem na nim element zatrzaskowy i daje rade. Dodatkowo w gratisie był jeszcze PLA R to coś ponoć z recyklingu, ale jeszcze na nim nie robiłem