Wpis z mikrobloga

@Farfoo11: ciężko zastąpić 1:1 SSB squat. Niby mechanika podobna do frontów, ale jednak fronty mają większe wymagania co do zaangażowania góry ciała, kiedy to w tym pierwszym przypadku właśnie robi się to na specjalistycznej sztandze, aby ją odciążyć. Nie mówiąc już o większych wymaganiach co do mobilności. Zależy od celu. Jeżeli chcesz bardziej zaangażować core i ogólnie usztywnić pozycję w przysiadzie, to bym się skłaniał do frontów, ale jak chcesz skoncentrować
@chnibi: te pin squaty są zabójcze :D patrząc na rozpiskę myślałem ze to jakiś śmieszny ciężar a ostro mnie zniszczyły :D od jakiego % 1rm zaczynałeś spoto press? Tak orientacyjnie chce zobaczyć w jakich zakresach zacząć. W planie jest na 8rpm
@Farfoo11 co do pin squat to pamiętaj żeby lekko odkładać na piny i robić z 0.5-1s przerwy a nie odbijać wtedy jest ciężko i ma to sens bo tracisz napięcie
@chnibi: tez mam ten z Reddit ale byłem zdziwiony ze przy spoto press mam wyższe ciężary niż przy zwykły wyciskaniu. Co do pin squatów to robiłem właśnie tak jak mówisz. Odłożenie sztangi tak na 20% i mini pauza ale starałem się nie tracić napięcia i było mega ciężko pomimo stosunkowo małego ciężaru
@Farfoo11 a jak ci idą siady z pauza? Zauważ że tam w pewnym momencie jest zmiana i max jest brany z prawdziwego maksa a nie z treningowego tego zmniejszonego o 10%
@chnibi: nie wiem jeszcze bo dopiero skończyłem pierwszy tydzień. W tej wersji z reddita wylicza ciężar w oparciu o RPE ale nie uwzględnia tego ze to pauzowany siad a nie zwykły. Szczerze to nie wydaje mi się żebym tyle zrobił z pauza ile tam wyliczyło.

Co do ławki to mam Max wpisanego bez pauzy bo tak do tej pory robiłem, dopiero teraz zaczynam z pauza.