Wpis z mikrobloga

Możecie coś polecić osobie wychudzonej (63kg/180cm) po chorobie jak się odbić z wagą? Próbuję więcej jeść ale waga stoi albo spada, co mnie tylko demotywuje. Nie mam cukrzycy ani problemów z tarczycą. Chciałbym ważyć chociaż te 70kg. Są jakieś sposoby żeby pobudzić organizm do przytycia? Może są jakieś książki w tym temacie? A może dietetyk by pomógł czy to wywalanie kasy w błoto?
#dieta #zywienie #dietetyk
  • 10
@heez:

Możecie coś polecić osobie wychudzonej (63kg/180cm) po chorobie

Jeśli to jakaś poważna choroba to się lepiej lekarza zapytaj, żebyś sobie nie zaszkodził.
@heez: kilka tipów:
1. Przede wszystkim musisz jeść więcej kcal
2. Im wcześniej zaczniesz jeść tym więcej zjesz w ciągu dnia (więc pierwszy posiłek nie o 11 tylko 7-8)
3. Jedz rzeczy, które Ci smakują i nie wcinaj niczego na siłę
4. Unikaj dużych ilości błonnika bo wtedy jedzenie syci na dłużej
5. Możesz dobijać kcal zdrowymi tłuszczami tj. dodawać do posiłku np łyżkę oliwy z oliwek

Uważam, że te rady
@Goglez nic poważnego. Niby tylko refluks/ibs a gdzieś człowiek cały czas chudł jedząc regularnie te 4-5 posilków dziennie mając normalny apetyt (gdzie kiedyś wazylem 75 jedząc mam wrażenie mniej niż obecnie). Przez ostatnie święta specjalnie jadłem na prawdę dużo, żeby odbić wagę i przez te 3 tygodnie waga tylko stała w miejscu. To ja już nic nie rozumiem. Wkurza mnie to.
@heez: ustal sobie na początku 2000kcal i będzie ok, chyba że akurat będziesz miał chęć na więcej danego dnia. Nie załamuj się też jak któregoś dnia zjesz mniej - patrz na to w skali tygodnia. Generalnie staraj się nie być perfekcjonistą, to bardzo przeszkadza w całej diecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)