Wpis z mikrobloga

Dobry Wieczór Mirki.
Nie było mnie pod tagiem całkiem długo wiec chcialem sie tylko w krotkiej wiadomości podzielić z wami kilkoma nowinkami prosto z insiderskiego świata.
W zeszłą niedziele partycypowałem w premierze zestawu 10316 Rivendell. Jak wiecie jest to jeden z niewielu dużych zestawów LEGO którzy został przyjęty w tak ciepły sposób.
W Londynie zestawy były podpisywane przez twórców/designerów tego zestawu - w tym wypadku Michaela Psiaki (któego poznałem już dużo wcześniej i z którym przeprowadziłem dość długi wywiad swojego czasu - https://wykop.pl/link/5331203/moja-relacja-ze-spotkania-z-michaelem-psiaki-designerem-grupy-lego)
Pod sklepem było całkiem sporo osób i widać że była stworzona osobna kolejka dla tych którzy planowali kupić Rivendell i uzyskać podpis/autograf twórców.
Po zakupieniu zestawu udałem się do kolejki gdzie po oczekiwaniu około 90minut udało nam się dotrzeć do punktu podpisów.
Pogratulowałem Panom projektu wymienilismy się kilkoma zdaniami dotyczącymi generalnie zestawu oraz technik jakie zostały użyte itd.
Czas nas naglił więc wiedziałem gdzie przycisnąć by dowiedzieć się nieco więcej.
Przypomniałem Michaelowi że spotkaliśmy się wcześniej przy okazji premiery Stadionu Theatre of Drems Manchasteru United. Był to wówczas pierwszy projekt tego typu i kolejne dopiero pojawiły się w późniejszym czasie.
Zapytałem go o stadiony i jakie było przyjęcie, jaka jest optyka teraz i na przyszłość.
Mike odpowiedział że na tą chwile nie pracuje już nad żadnym stadionem i nie wydaje mu się by cokolwiek pojawiło się w najbliższym czasie. Ma takie poczucie że projekt i koncept zostaje odłożony na półkę na nieokreślony czas.
- Także wiecie jaka przyszłość czeka stadiony.
Jednakże zanim dotarłem do centralnego Londynu na premiere, obejrzałem kilka hurra optymistycznych recenzji Rivendell i w dwóch czy trzech recenzjach dość dużych recenzentów ktorzy dostali swoje kopie dużo wczesniej do recenzji, mówili oni że LEGO wraz z Rivendell testuje rynek, a i jeśli zestaw okaże się sukcesem wóczas podejmą kolejne możliwe kroki w celu rozbudowania portfolio o kolejny duży zestaw. Recenzenci chwalili się że jest to insiderskie źródło wprost z LEGO.
Jednakże udało mi się Mike'a przycisnąć i powiedział mi nieco zagadkowo. Że jeśli liczę na kolejny duży zestaw LEGO z serii LOTR to bym zaczął już zbierać pieniądze. Oznacza to nie mniej nie więcej że pracuje albo zakończył już pracę nad kolejnym dużym zestawem LEGO z serii LotR więc wszystkie insiderskie plotki można odłożyć na półkę.

Dodatkowo Mike sprzedał mi plotkę że postępują kolejne prace nad kolejnym filmem z serii LEGO i że duża część czasu obecnie poświęcona jest właśnie temu projektowi. Wiec wiecie o tym pierwsi zanim cały świat się o tym dowie. Nie zdradził jednak z jakiej serii.

Dodatkowo pokomentowaliśmy troche bierzących spraw oraz o jego obecnej pozycji w LEGO. Z Lego Designera stał się Head of Design całkiem niedawno i zarządza grupą około 15 osób które pracują przy obecnych projektach LEGO. Więc jego jedynym i bezpośrednim przełożonym w tej chwilii stał się już tylko Jamie Berard (Executive & Senior Head of Design w LEGO oraz juror Lego Masters US)

Po podpisaniu i wymienieniu się pozdrowieniami, zrobilismy sobie wspolne zdjęcie z nim i Ashwinem Visserem (Chief Graphic Designer LEGO) i wyruszyłem w drogę powrotną do domu.

Co do zaciekawionych czy zestaw jest exclusivem LEGO - tak. Tak jak miało to miejsce przy Hogwarts Express i Knight Castle. Zestaw LOTR powinien trafić do szerszej dystrybucji po okresie 3-4 miesiecy od jego premiery na stronach i sklepach (certyfikowanych) LEGO.

#ciekawostki #klocki
#lego #lotr #lordoftherings
Shewie - Dobry Wieczór Mirki.
Nie było mnie pod tagiem całkiem długo wiec chcialem si...

źródło: Screenshot 2023-03-10 at 21-43-00 Photo - Google Photos

Pobierz
  • 53
Co do zaciekawionych czy zestaw jest exclusivem LEGO - tak. Tak jak miało to miejsce przy Hogwarts Express i Knight Castle. Zestaw LOTR powinien trafić do szerszej dystrybucji po okresie 3-4 miesiecy


@Shewie: to ciekawe, jeśli faktycznie by tak było. Express jest dostępny w ograniczonej dystrybucji ale zamek niestety cały czas jest na wyłączność.
@Shewie Spotkałem się już parę razy z pogłoskami o Barad - Dur - wieży Saurona. Co to Orthancu raczej wątpię, bo kiedyś zestaw z nią już był. Poza tym Barad-Dur pozwala się pokusić o naprawdę wysoki model
to ile to będzie kosztować


@Qullion: lego przesuwa półkę cenową coraz wyżej. Teraz to hobby tylko bogatych snobów co kleją zestaw na superglu żeby nie musieć się z nim więcej #!$%@?ć jak już stoi w gablocie razem z metką z ceną
@FLAC: bez przesady z tymi bogatymi snobami. Jakoś nie zarabiam kokosów, a kupuję i sobie buduję. Kupuję co mam na liście i się tego trzymam. Mogę sobie pozwolić na jeden albo dwa zestawy miesięcznie, chociaż nie zawsze tak się dzieje.
@FLAC: LEGO jakby nie było to zabawka dla dzieci. Tak dorosłym odbija i kupują po to żeby sie kurzyło na półce. Jak ktoś ma dzieci to już lepiej, można się naprawdę pobawić.
@Widmo1234: Tak, drogim dojazdem i biorąc udział w produkcji materiałów marketingowych które były tworzone na poczet tej premiery przez lego.

@Kulek1981 zgadzam się, dlatego limitują teraz Architecture do jednego zestawu na rok. Architecture obecnie to maszynka do mielenia kasy.

@Marcinowy w 2015 /2016 to było :) To prawda, dobra pamięć!

@promoklocki dlatego napisałem że powinna a nie że będzie, bo w ostateczności to LEGO samo zdecyduje co chce z tym zrobić.
@Qullion
Co do tego, że jestem ograniczony, może.
Natomiast nigdy nie uważałem, że picie, dragi, auta czynią mężczyznę. Wręcz przeciwnie.
Wiesz, ja mam trójkę dzieci, haruje od rana do nocy, zarabiam poczciwie, place podatki uczciwie (5 cyfr samych podatków) , żadnej lewizny.
I jak widzę tych facetów koło 30, którzy już mają znacznie inne myślenie, to mnie skręca. Uważam, że ci faceci są tacy dziecinni, nieodpowoedzialni, jakby jutra miało nie być, liczy
@Shewie: to ile to będzie kosztować skoro ci każą oszczędzać kasę zwłaszcza w Lodynie gdzie cena rivendell nie była jakaś spora.


@Qullion: rivendell jest drogi w uk. Ty zarabiasz dużo siana, więc masz skrzywioną optykę, mało kogo stać na rivendell tak naprawdę.