Wpis z mikrobloga

Dobry Wieczór Mirki.
Nie było mnie pod tagiem całkiem długo wiec chcialem sie tylko w krotkiej wiadomości podzielić z wami kilkoma nowinkami prosto z insiderskiego świata.
W zeszłą niedziele partycypowałem w premierze zestawu 10316 Rivendell. Jak wiecie jest to jeden z niewielu dużych zestawów LEGO którzy został przyjęty w tak ciepły sposób.
W Londynie zestawy były podpisywane przez twórców/designerów tego zestawu - w tym wypadku Michaela Psiaki (któego poznałem już dużo wcześniej i z którym przeprowadziłem dość długi wywiad swojego czasu - https://wykop.pl/link/5331203/moja-relacja-ze-spotkania-z-michaelem-psiaki-designerem-grupy-lego)
Pod sklepem było całkiem sporo osób i widać że była stworzona osobna kolejka dla tych którzy planowali kupić Rivendell i uzyskać podpis/autograf twórców.
Po zakupieniu zestawu udałem się do kolejki gdzie po oczekiwaniu około 90minut udało nam się dotrzeć do punktu podpisów.
Pogratulowałem Panom projektu wymienilismy się kilkoma zdaniami dotyczącymi generalnie zestawu oraz technik jakie zostały użyte itd.
Czas nas naglił więc wiedziałem gdzie przycisnąć by dowiedzieć się nieco więcej.
Przypomniałem Michaelowi że spotkaliśmy się wcześniej przy okazji premiery Stadionu Theatre of Drems Manchasteru United. Był to wówczas pierwszy projekt tego typu i kolejne dopiero pojawiły się w późniejszym czasie.
Zapytałem go o stadiony i jakie było przyjęcie, jaka jest optyka teraz i na przyszłość.
Mike odpowiedział że na tą chwile nie pracuje już nad żadnym stadionem i nie wydaje mu się by cokolwiek pojawiło się w najbliższym czasie. Ma takie poczucie że projekt i koncept zostaje odłożony na półkę na nieokreślony czas.
- Także wiecie jaka przyszłość czeka stadiony.
Jednakże zanim dotarłem do centralnego Londynu na premiere, obejrzałem kilka hurra optymistycznych recenzji Rivendell i w dwóch czy trzech recenzjach dość dużych recenzentów ktorzy dostali swoje kopie dużo wczesniej do recenzji, mówili oni że LEGO wraz z Rivendell testuje rynek, a i jeśli zestaw okaże się sukcesem wóczas podejmą kolejne możliwe kroki w celu rozbudowania portfolio o kolejny duży zestaw. Recenzenci chwalili się że jest to insiderskie źródło wprost z LEGO.
Jednakże udało mi się Mike'a przycisnąć i powiedział mi nieco zagadkowo. Że jeśli liczę na kolejny duży zestaw LEGO z serii LOTR to bym zaczął już zbierać pieniądze. Oznacza to nie mniej nie więcej że pracuje albo zakończył już pracę nad kolejnym dużym zestawem LEGO z serii LotR więc wszystkie insiderskie plotki można odłożyć na półkę.

Dodatkowo Mike sprzedał mi plotkę że postępują kolejne prace nad kolejnym filmem z serii LEGO i że duża część czasu obecnie poświęcona jest właśnie temu projektowi. Wiec wiecie o tym pierwsi zanim cały świat się o tym dowie. Nie zdradził jednak z jakiej serii.

Dodatkowo pokomentowaliśmy troche bierzących spraw oraz o jego obecnej pozycji w LEGO. Z Lego Designera stał się Head of Design całkiem niedawno i zarządza grupą około 15 osób które pracują przy obecnych projektach LEGO. Więc jego jedynym i bezpośrednim przełożonym w tej chwilii stał się już tylko Jamie Berard (Executive & Senior Head of Design w LEGO oraz juror Lego Masters US)

Po podpisaniu i wymienieniu się pozdrowieniami, zrobilismy sobie wspolne zdjęcie z nim i Ashwinem Visserem (Chief Graphic Designer LEGO) i wyruszyłem w drogę powrotną do domu.

Co do zaciekawionych czy zestaw jest exclusivem LEGO - tak. Tak jak miało to miejsce przy Hogwarts Express i Knight Castle. Zestaw LOTR powinien trafić do szerszej dystrybucji po okresie 3-4 miesiecy od jego premiery na stronach i sklepach (certyfikowanych) LEGO.

#ciekawostki #klocki
#lego #lotr #lordoftherings
Pobierz
źródło: Screenshot 2023-03-10 at 21-43-00 Photo - Google Photos
  • 53
@Shewie: Od ponad miesiąca krąży plotka o kolejnym wielkim zestawie z Władcy Pierścieni.
Knight castle jest exclusivem, ale nie wszedł do szerszej dystrybucji. Skąd informacje, że Rivendell wejdzie? Na stronie lego jest inaczej oznaczony niż Hogwart Express, którego już sprzedają inne sklepy.
@Qullion: Plotki pojawiły się jak pojawiły się zestawy Brickheadz i nic nie wnosiły do tematu, były spekulacje. Pojawiło się Rivendell i recenzenci wspólnie dzielili się tą samą informacją że LEGO na tą chwile nie planuje innych zestawów i że jest to "one off" - więc z plotki "coś", informacja przekształca się w pewne info przekazywane widowni YT.
LEGO pewnie wewnętrzenie zdecydowało by ustalić taką narrację by zobaczyć jak poradzi sobie zestaw
Jednakże udało mi się Mike'a przycisnąć i powiedział mi nieco zagadkowo. Że jeśli liczę na kolejny duży zestaw LEGO z serii LOTR to bym zaczął już zbierać pieniądze. Oznacza to nie mniej nie więcej że pracuje albo zakończył już pracę nad kolejnym dużym zestawem LEGO z serii LotR więc wszystkie insiderskie plotki można odłożyć na półkę.


@Shewie:
dodatkowo Mike dodał abym kupił sobie dildo "mega chef" i wsadził go sobie w
@Rad-X: Myślałem ze trafiłem na typowego gimbusa, ale widzę ze masz konto tutaj dłużej ode mnie wiec najpewniej masz dużo ponad 30lat więc tym bardziej jestem zaskoczony tak niską jakoscią wypowiedzi od czlowieka w twoim wieku.

Ponadto jakbyś zadał sobie nieco więcej trudu niż stworzenie takiego wysrywu to zerknąłbyś na mój wywiad z nim z 2020r w ktorym Mike dzielił się wiedzą niedostępną w publicznym forum i nie tylko.

nice try.
Dodatkowo Mike sprzedał mi plotkę że postępują kolejne prace nad kolejnym filmem z serii LEGO i że duża część czasu obecnie poświęcona jest właśnie temu projektowi.


@Shewie: filmowi, grze xD odkrywcze
@Qullion Nic nie powiedzial, zapytalem go ale nie chcial nic powiedziec. Ale dal mocny nacisk na "you better start saving money" wiec to z pewnością cos duzego. Wiec strzelam ze Barad Dur lub Orthanc Tower.
Myślałem ze trafiłem na typowego gimbusa, ale widzę ze masz konto tutaj dłużej ode mnie wiec najpewniej masz dużo ponad 30lat więc tym bardziej jestem zaskoczony tak niską jakoscią wypowiedzi od czlowieka w twoim wieku.


@Shewie Odezwał się wielki mistrz merytoryki, który mnie zwyzywał jak chciałem komuś doradzić kupno gpu. Też jesteś prostakiem jak chłop z pierwszego komentarza, a ściana tekstu o klockach i pseudo wyszukana odpowiedź nie zrobi z ciebie jakiegoś
@takitamtam: na lego? Można. Kupujesz zestaw, sprzedajesz za 30 lat. Niektóre zestawy, szczególnie drogie, lub wydaje w małych ilościach lub wydane z gadżetami drożeją szybciej... Trzeba wyczuć temat. Czasami lego robi jednak myk i jeśli zestaw jest mega popularny, to robią drugi nakład i bęc.
@Rejestracya
Uczciwie przyznam, że jestem zszokowany.
Z jednej strony to dobrze, że ktoś ma swoje hobby, zainteresowania.
Z drugiej jak widzę dorosłego faceta, który się cieszy zestawem LEGO, to bardzo mnie to irytuje, czuję niesmak. Mały dzidziuś.
Trudno mi się powstrzymać z oceną takiego człowieka.
Straciłem poszanowanie dla lego, gdy zaczęło wypuszczać coraz mniejsze modele za coraz większe pieniądze. Seria architektura i zestawy jak Londyn czy Singapur, to zwyczajny skok na kasę.
Kupiłem kilka starszych używek technika, by dzieciak miał czym się bawić za jakiś czas i to będzie tyle, jeżeli chodzi o moje zakupy z lego niestety.
Co do zaciekawionych czy zestaw jest exclusivem LEGO - tak. Tak jak miało to miejsce przy Hogwarts Express i Knight Castle. Zestaw LOTR powinien trafić do szerszej dystrybucji po okresie 3-4 miesiecy


@Shewie: to ciekawe, jeśli faktycznie by tak było. Express jest dostępny w ograniczonej dystrybucji ale zamek niestety cały czas jest na wyłączność.
@Shewie Spotkałem się już parę razy z pogłoskami o Barad - Dur - wieży Saurona. Co to Orthancu raczej wątpię, bo kiedyś zestaw z nią już był. Poza tym Barad-Dur pozwala się pokusić o naprawdę wysoki model
to ile to będzie kosztować


@Qullion: lego przesuwa półkę cenową coraz wyżej. Teraz to hobby tylko bogatych snobów co kleją zestaw na superglu żeby nie musieć się z nim więcej #!$%@?ć jak już stoi w gablocie razem z metką z ceną
@FLAC: bez przesady z tymi bogatymi snobami. Jakoś nie zarabiam kokosów, a kupuję i sobie buduję. Kupuję co mam na liście i się tego trzymam. Mogę sobie pozwolić na jeden albo dwa zestawy miesięcznie, chociaż nie zawsze tak się dzieje.
@FLAC: LEGO jakby nie było to zabawka dla dzieci. Tak dorosłym odbija i kupują po to żeby sie kurzyło na półce. Jak ktoś ma dzieci to już lepiej, można się naprawdę pobawić.
@Widmo1234: Tak, drogim dojazdem i biorąc udział w produkcji materiałów marketingowych które były tworzone na poczet tej premiery przez lego.

@Kulek1981 zgadzam się, dlatego limitują teraz Architecture do jednego zestawu na rok. Architecture obecnie to maszynka do mielenia kasy.

@Marcinowy w 2015 /2016 to było :) To prawda, dobra pamięć!

@promoklocki dlatego napisałem że powinna a nie że będzie, bo w ostateczności to LEGO samo zdecyduje co chce z tym zrobić.
@Qullion
Co do tego, że jestem ograniczony, może.
Natomiast nigdy nie uważałem, że picie, dragi, auta czynią mężczyznę. Wręcz przeciwnie.
Wiesz, ja mam trójkę dzieci, haruje od rana do nocy, zarabiam poczciwie, place podatki uczciwie (5 cyfr samych podatków) , żadnej lewizny.
I jak widzę tych facetów koło 30, którzy już mają znacznie inne myślenie, to mnie skręca. Uważam, że ci faceci są tacy dziecinni, nieodpowoedzialni, jakby jutra miało nie być, liczy
@Shewie: to ile to będzie kosztować skoro ci każą oszczędzać kasę zwłaszcza w Lodynie gdzie cena rivendell nie była jakaś spora.


@Qullion: rivendell jest drogi w uk. Ty zarabiasz dużo siana, więc masz skrzywioną optykę, mało kogo stać na rivendell tak naprawdę.
@10outof10: nie rozumiem co to wszystko ma do rzeczy. Ja mam dwójkę dzieci i buduję sobie z lego, gram w planszówki, sadzę roślinki i chodzę po górach. Niby dlaczego mam się myśleć i udawać jaki to ja dorosły jestem skoro można żyć normalnie i się bawić od czasu do czasu. Praca to nie ma być sens życia by utrzymać stadko dzieci i państwo w którym rząd kombinuje jak wyprowadzić kasę tylnymi
@zeMadafaka: Skoro dało się zrobić koloseum to myślę że Minas Tirith też dałoby się zrobić, ale to pewnie z 10k klocków znowu by poszło jak przy Titanicu.

@janusz_mustermann To nawet nie hejt, konsekwentnie poziom użytkowników spada na tym serwisie. To nic odkrywczego. Duża część wartościowych ludzi już dawno tutaj nie ma, albo ograniczyła swój udział w serwisie do minimum.
@Widmo1234: Dlatego druga część zdania odwołuje się bezpośrednio do tego sformułowania, czyt. partycypowanie w generowaniu materiałów marketingowych na poczet LEGO.