Wpis z mikrobloga

hmm ciekawe ze od 33 lat jestesmy tania sila robocza na zachodzie, ktora wpuszcza zachodnie przedsiebiorstwa i kupuje zachodnie marki, za komuny tego nie bylo. Moze czas najwyzszy zastanowic sie nad naszymi sojusznikami i nie lykac jak pelikan propagandy pro amerykanskiej, -kapitalistycznej i anty-rosyjskiej, -komunistycznej.

nie da sie sluchac tej propagandy wiecej, przez ostatnie 23 lata lykalem bez zastanowienia to jakie stany sa wspaniale, wolne, cywilizowane, a zwiazek radziecki i komunizm taki okrutny, ale teraz zdaje sobie sprawe ze bylem tylko i wylacznie manipulowany cale moje zycie, zeby pozbyc sie moich wartosci, mojej tozsamosci, zeby wyjechac na zachod i zarabiac pieniadze, bo w kapitalizmie liczy sie tylko i wylacznie pieniadz, i nie ma zadnej szeroko rozumianej wolnosci jest tylko wolnosc jak ma sie kase. Zachodowi chodzi tylko o to zeby destabilizowac regiony swiata, zeby miec dostep do surowcow, a potem przez manipulacje medialna do taniej sily roboczej, ktora przeciez bedzie uciekac na zachod, bo tam pokoj, wolnosc i dobrobyt. I potem ci ludzie z europy wschodniej, azji, bliskiego wschodu, ameryki lacinskiej, afryki, beda pracowac na zachodzie, kupowac zachodnie marki i robic reklame dla "wolnej i liberalnej" zachodniej europy.

#komunizm #kapitalizm #polska #usa #westworld #rosja #ukraina #pieniadze
  • 148
  • Odpowiedz
@yylaminator: a kto mowi ze ameryka najlepsza? Do tego to mi daleko, amerykanie maja potezna gospodarke, ale tam wiele tematow lezy i to jak zyje czesc spoleczenstwa wola o pomste do nieba..
Mowie o systemie, ktory pozwala Ci spokojnie zyc, wybierac wlasna droge i dbac o to by Cie pracodawca nie ... bez mydła. I dbajacym o to ze spoleczenstwo ma rowne prawa, niezaleznie czy ma na koncie 4cyfrowa sume czy
  • Odpowiedz
  • 0
@uytx: czyli mam dawac zarabiac zachodowi? pier*** to skonczylem z tym, w koncu w kapitalizmie nie trzeba pracowac, bo mamy wolnosc, wiec ja napewno juz pracowac na zachod nie bede. Zreszta emigracja to najgorsza rzecz ktora moze sie wydarzyc dla jakiego kolwiek panstwa, jesli chcesz utrzymac w miare stabilnosc narodowa, musisz miec jednolite narodowo panstwo, bo inaczej bedzie dochodzic do napiec tak jak to wlasnie widzimy na zachodzie
  • Odpowiedz
  • 0
@krzyzakp: i wlasnie takie cos jest w komunistycznym systemie, to ze niema wojen, destabilizacji, nie masz zachodnich to znaczy obcego kapitalu ktory wyprwoadza pieniedze z twojego kraju, tak samo jak ludzi, jak naprawde bys sie zaglebil w komunizm to jest to idealny system ktory bazuje na rownosci wszystkich narodow, na wymianie a nie na handlu dobr i na ludowo/narodowej kontroli przemyslu oraz przedsiebiorstw, bo zastanow sie ile rzeczy ktore posiadasz sa
  • Odpowiedz
czyli mam dawac zarabiac zachodowi?


@yylaminator: czyli siedzisz na zachodzie, korzystasz z wszelkich dogodności zachodniego kapitalizmu w tym zasiłku i narzekasz, że za komuny było lepiej zachwalając się Marksem. Klasyczny obraz "oświeceńca" któremu marzy się utopijny komunizm XDDDDDDD
  • Odpowiedz
@yylaminator: Takie bzdury może pisać tylko ktoś, kto nigdy w Polsce nie żył.

W Polsce standard życia przez ostatnie 2 dekady się POTROIŁ.


@BayzedMan: i czego to dowodzi? W wielu innych krajach, które są tanią siłą roboczą dla zachodu, też standard życia dzięki temu znacznie wzrósł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nieszkodnik: ale czym sie rozni to ze ktos wychodzi na ulice za komuny i z tym ze ktos wychodzi na ulice za kapitalizmu, widziales moze co sie dzialo w ostatnich latach w USA? zreszta wiesz ze to byla zimna wojna i zachod imperialistyczny caly czas probowal obalic komune co amerykanie robili w korei? albo wietnamie jak zrzucali napalm na wiesniakow, jakim prawem to robili? zwiazek radziecki na zadne panstwo nie zrzucal
  • Odpowiedz
  • 0
@uytx: mam takie spostrzezenie ze wszyscy tutaj ludzie maja jednakowe myslenie i nie dziwie sie tego wogole bo jest to naracja mediow, ale jakbys sie zaglebil w teamt a nie tylko lykal jedna strone bez zastanowienia sie, dlaczego ci caly czas o tym mowia? nie zastanawiasz sie dlaczego na kazdym kroku musza ci przypominac o zbrodniach komunistycznych nie zastanawia cie to? nie uwazasz ze ktos probuje cie tylko i wylacznie zmanipulowac,
  • Odpowiedz
  • 0
@uytx: ktos bardzo ale to bardzo nie chce zeby ideologia komunistyczna sie szerzyla wsrod ludzi! bo jest to ewidentnie zagrozenie dla jego kapitalu, hmm i kto to taki moglybyc? podam ci przyklad ostatni oogladalem jeden z dziesiecu jedno pytanie brzmialo kim byl pol pot? odpowiedz komunistyczny dyktator ktory wymordowal 4 miliony ludzi, a nastepne ile amerykanskich prezydentow dostalo pokojowa nagrode nobla? zauwazyles cos?
  • Odpowiedz
zwiazek radziecki na zadne panstwo nie zrzucal napalnu ani bomb


@yylaminator: związek radziecki taki kochany - nigdy nic złego nie zrobił jak papież polak! To same oszczerstwa! Wiesz czemu wszyscy przypominają o zbrodniach komunistów? Bo to zbrodniarze. W naszym kraju nikt ich nie czci. "Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem" no właśnie mam, dlatego nie ulegam jednej książce i zeru dowodom z twojej strony na to jak dobry jest komunizm. Jeżeli
  • Odpowiedz
@yylaminator może czas porównać nasz kraj do innych krajów z rozsądnym konserwatyzmem jak rosja czy białoruś. Weź wania wyjedz do jakiekolwiek zachodniego kraju i zobacz czy ten kapitalizm taki zły, i jak to ludzie wiewiórki jedzą
  • Odpowiedz
hmm ciekawe ze od 33 lat jestesmy tania sila robocza na zachodzie, ktora wpuszcza zachodnie przedsiebiorstwa i kupuje zachodnie marki, za komuny tego nie bylo. Moze czas najwyzszy zastanowic sie nad naszymi sojusznikami i nie lykac jak pelikan propagandy pro amerykanskiej, -kapitalistycznej i anty-rosyjskiej, -komunistycznej.


nie da sie sluchac tej propagandy wiecej, przez ostatnie 23 lata lykalem bez zastanowienia to jakie stany sa wspaniale, wolne, cywilizowane, a zwiazek radziecki i komunizm taki
  • Odpowiedz