Wpis z mikrobloga

59 301 + 125 = 59 426

Lubię krótsze zimowe, mocniej terenowe trasy i maksowanie heatmapy i wandrera* w najbliższej okolicy, no ale najwyższy czas wybrać się ciut dalej w jakąś pociągową trasę. Na start Modlin, akurat moja pierwsza wizyta tutaj z ~5lat temu to była jedna z najciekawszych i najmilej wspominanych tras, więc Twierdza Modlin to zawsze pewniak na jakieś ciekawe atrakcje. Dalej pokręciłem się przy lotnisku Modlin i po Kroczewie, gdzie niedawno wyremontowali park podworski. Dwa stawy, nowe ścieżki i mostki, całkiem ładnie. Później zajechałem na kładkę nad Wkrą w Kosewku, która też doczekała się remontu w tamtym roku. Na plus jest w końcu normalny wjazd dla rowerów (wcześniej był wysoki stopień), na minus deski nadal się ruszają jakby miało się to wszystko zaraz rozsypać ¯(ツ)/¯ Na powrocie główny cel mural na stodole z serii Cichy Memoriał, już kiedyś próbowałem go odhaczyć, ale był błędnie oznaczony na mapie i nie znalazłem za pierwszym razem.

A no i z dodatkowych atrakcji to sporo zabawy i problemów z błotnikami. Najpierw przedni zaczął trzeć po zahaczeniu o korzeń, potem i w tylnym plastikowe gównienko trzymające górną śrubę puściło na jakichś wertepach... Trochę to trwało, ale w końcu udało się w miarę załatać. Ogólnie błotniki fajne, ale te plastikowe elementy przy śrubach to dramat, już to wszystko trochę wisi na słowo honoru XD (model SKS Edge AL 56)

*https://wandrer.earth/ - jak ktoś nie zna to trochę podobny kierunek zabawy co #kwadraty (dla mnie w sumie jeszcze ciekawsze, można na każdej krótszej/dalszej wycieczce coś progresować). Stronka wylicza jaki % dróg w danej lokalizacji/gminie/powiecie przejechałeś na rowerze, wyświetla też na mapie na jakich drogach nas jeszcze nie było, no i po każdej trasie pokazuje ile kilometrów nowych dróg odwiedziliśmy. Choćby w mazowieckim mam już odhaczone 18,4% wszystkich dróg w województwie, a niektóre gminy w mojej okolicy to już ponad 80% ( ͡º ͜ʖ͡º) (z minusów, to jak ktoś ma dużo archiwalnych tras na stravie, to żeby wszystkie wgrać na wandrera, trzeba wykupić premium)

W końcu chyba pierwsze w tym roku odhaczone #kwadraty
Max square: 56x56
Max cluster: 4602 (+19)
Total tiles: 11442 (+13)

#rowerowyrownik #gravel #100km #wandrer #rower

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 59 301 + 125 = 59 426

Lubię krótsze zimowe, mocniej terenowe trasy i mak...

źródło: 1

Pobierz
  • 11
@SnikerS89: Przy okazji, bo widziałem opis na Strava. W Kroczewie tam gdzie jest park, kiedyś też były jakieś budynki wojskowe, stąd chyba te ruiny. Generalnie tam niedaleko parku w czasie II wojny było lotnisko skąd niemcy na Warszawę startowali.
Mogłem coś pomieszać, bo pamiętam tylko jak gdzieś tam ktoś mówił. Ale jak Cię to ciekawi, to mogę dopytać.
@pstrokatasroka: To zapewne w tym majątku sobie zrobili bazę w czasie wojny, bo właśnie oni przed odwrotem wysadzili w 45r. dwór i zabudowania dworskie. Tam na jednej tablicy w parku było info, że z dworu pozostały resztki fundamentów, a tamta kupka cegieł to jedyna ruina przy parku jaką znalazłem.