Wpis z mikrobloga

Najszybszy sposób na wielkie, soczyste nogi kurczaka.
Posolone usmażyłam z dwóch stron na maśle klarowanym, sugeruję duży ogień. Następnie dodałam trochę cebuli (wyjęłam mięso na czas smażenia cebuli, łatwiej to kontrolować), do usmażonych dodałam rozmaryn i zalałam wcześniej przygotowaną zalewą smakową którą akurat sobie wymyśliłam. Reszta w komentarzach.
#arinkaofood

#gotujzwykopem #jedzenie
arinkao - Najszybszy sposób na wielkie, soczyste nogi kurczaka.
 Posolone usmażyłam z...

źródło: 20230309_154209

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 6
Zalewa to woda z mlekiem, pokrojonym rozmarynem, czosnkiem, solą, pieprzem, cząbrem, lubczykiem i łyżeczką syropu z pędów sosny, sok z połowy limonki. Gdybym nie miała limonki to dodałabym pół łyżeczki octu. Nie może jej być za dużo, trochę mniej niż do połowy kurczaków, lepiej dolać niż zrobić z tego zupę. Ogień zmniejszamy do średniej mocy i przykrywamy wszystko pokrywką. To ważne.
Teraz się ma dusić, po 5 minutach warto przełożyć na drugą
arinkao - Zalewa to woda z mlekiem, pokrojonym rozmarynem, czosnkiem, solą, pieprzem,...

źródło: 20230309_154330

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 10
Wszystko się zredukowało i nabrało smaku. Nieoczekiwanym tym razem zdarzeniem był fakt że te duże uda miały także pod spodem spore wątróbki które się wylały do sosu. Akurat dla mnie to super bo kocham wątróbkę, jeśli ktoś nie lubi trzeba pamiętać o wyjęciu ich z kurczaka.
arinkao - Wszystko się zredukowało i nabrało smaku. Nieoczekiwanym tym razem zdarzeni...

źródło: 20230309_160726

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 12
Tak wyglądał na talerzu. Bez ziemniaków bo nie kupiłam, są teraz jakieś dziwne i słodkie, totolotek z tymi ziemniakami. Czekam na młode. Zjadłam z surówką. Koniec ( ʖ̯)
arinkao - Tak wyglądał na talerzu. Bez ziemniaków bo nie kupiłam, są teraz jakieś dzi...

źródło: 20230309_161441

Pobierz
  • Odpowiedz
@arinkao: udka to sie jednak troche pieka. Zawsze mnie wkurza, jak przy kosci jeszcze jest takie krwistobordowe. A ta zalewa twojego pomyslu, to co to jest? Jakas rosolowa baza, czy wawar z warzyw?
  • Odpowiedz
  • 1
Zalewa to woda z mlekiem, pokrojonym rozmarynem, czosnkiem, solą, pieprzem, cząbrem, lubczykiem i łyżeczką syropu z pędów sosny, sok z połowy limonki.


@Bloodaxis1: Rosół też spoko, generalnie na co masz ochotę. Chciałam przedstawić metodę na uda.
@math1982 Teraz to ja też już nie kumam tego.
  • Odpowiedz