Wpis z mikrobloga

Najszybszy sposób na wielkie, soczyste nogi kurczaka.
Posolone usmażyłam z dwóch stron na maśle klarowanym, sugeruję duży ogień. Następnie dodałam trochę cebuli (wyjęłam mięso na czas smażenia cebuli, łatwiej to kontrolować), do usmażonych dodałam rozmaryn i zalałam wcześniej przygotowaną zalewą smakową którą akurat sobie wymyśliłam. Reszta w komentarzach.
#arinkaofood

#gotujzwykopem #jedzenie
arinkao - Najszybszy sposób na wielkie, soczyste nogi kurczaka.
 Posolone usmażyłam z...

źródło: 20230309_154209

Pobierz
  • 15
Zalewa to woda z mlekiem, pokrojonym rozmarynem, czosnkiem, solą, pieprzem, cząbrem, lubczykiem i łyżeczką syropu z pędów sosny, sok z połowy limonki. Gdybym nie miała limonki to dodałabym pół łyżeczki octu. Nie może jej być za dużo, trochę mniej niż do połowy kurczaków, lepiej dolać niż zrobić z tego zupę. Ogień zmniejszamy do średniej mocy i przykrywamy wszystko pokrywką. To ważne.
Teraz się ma dusić, po 5 minutach warto przełożyć na drugą
arinkao - Zalewa to woda z mlekiem, pokrojonym rozmarynem, czosnkiem, solą, pieprzem,...

źródło: 20230309_154330

Pobierz
@arinkao: udka to sie jednak troche pieka. Zawsze mnie wkurza, jak przy kosci jeszcze jest takie krwistobordowe. A ta zalewa twojego pomyslu, to co to jest? Jakas rosolowa baza, czy wawar z warzyw?
Zalewa to woda z mlekiem, pokrojonym rozmarynem, czosnkiem, solą, pieprzem, cząbrem, lubczykiem i łyżeczką syropu z pędów sosny, sok z połowy limonki.


@Bloodaxis1: Rosół też spoko, generalnie na co masz ochotę. Chciałam przedstawić metodę na uda.
@math1982 Teraz to ja też już nie kumam tego.