Wpis z mikrobloga

Samcik na swoim blogu:

"Z danych olxdata.azurewebsites.net wynika, że liczba ogłoszeń sprzedaży domów, która od maja zeszłego roku utrzymywała się na poziomie 20 000 – 21 000 domów, pod koniec roku spadła do 16 000, ale w pierwszych dwóch miesiącach 2023 r. się znów odbiła i doszła już do 19 000. I w zasadzie tylko na tym można opierać statystyczne dane o koniunkturze na tym rynku."

https://subiektywnieofinansach.pl/krach-i-zalamanie-na-rynku-domow-czy-legendy-miejskie/

Pełna racja Panie Redatorze XD Cała polska, potężna analityka opiera się na liczniku od @pastibox, który powstał w weekend przy browarze. I to jest fakt - gdyby nie WPK Investments to byliście wszyscy totalnie jak dzieci we mgle.

#nieruchomosci #wkpinvestments
  • 8
I w zasadzie tylko na tym można opierać statystyczne dane o koniunkturze na tym rynku.


@mickpl: Doczytałem ten artykuł i to zdanie

I w zasadzie tylko na tym można opierać statystyczne dane o koniunkturze na tym rynku.

odnosi się raczej do tego, że na rynku nie ma żadnego wiarygodnego / wiarygodniejszego źródła, na którym można by opierać jakieś analizy. W ogóle polski rynek nieruchomości jest bardzo mało transparentny. Osoby, które na
@konsument: a co u nas jest transparentne? Pamiętam jaki był jęk dziennikarzy na początku pandemii, gdy mogli relacjonować sytuację z Włoch na podstawie kompleksowych danych z rozbudowanego i na bieżąco aktualizowanego systemu, a potem przyszło zderzenie z naszą rzeczywistością i hehe no spisujcie sobie z twitterów itp.
@HansLanda88: A ja pamiętam, że jakiś młody człowiek (nastolatek) zrobił taką stronkę agregującą dane. Coś jak olxdata.azurewebsites.net, ale dla COVID. Tylko nie wiem, czy ktoś nie chciał go wtedy zmusić, żeby ją usunął... Także jest progress, olxdata.azurewebsites.net jeszcze chyba nikt zamykać nie chciał, przynajmniej nic o tym publicznie nie wiadomo.