Wpis z mikrobloga

Od około 6 miesiąca syn zaczął się przebudzać w nocy co 2-3h. Do tego czasu noce były bardzo spoko, bo budził się raz czy dwa. Od końcówki 7 miesiąca i teoretycznie po covidzie budzi się co 30 min i śpi bardzo niespokojnie. Jak prześpi 2h to święto. Raczej nie są to zęby, bo jak wychodziły dolne to nie było problemu. Myśleliśmy, że po górnych jak wyjdą to przejdzie, a jest coraz gorzej i praktycznie nie śpimy. Miał ktoś coś podobnego? Kiedy nastąpiła poprawa? Jak możemy coś poprawić? Nie chce mi się wierzyć, że większość dzieci tak ma, bo nikt normalny nie chciałby kolejnego dziecka, a jednak są rodziny po kilka dzieci. No chyba, że zajmują się nimi babcie i ciocie na zmianę, a rodzice sobie wychodzą na randki lub śpią w tym czasie.

#rodzicielstwo #dzieci #macierzynstwo
  • 8
@kthxb: Racja, czytałem w biegu :) Ja sobie radziłem z takim czymś sam, spałem kilka godzin w kratkę przez długie miesiące i szło się przyzwyczaić. A na rano do roboty... Przeszło jak przestały iść zęby, ale pamiętaj też, że dzieci mają bóle wzrostowe nie tylko zębów, ale i całego ciała.
Jak możemy coś poprawić?


@kthxb: cieżko na odległość cokolwiek poradzić przy tak szczątkowych informacjach. Mi dziecko w tym wieku zaczęło zjadać podwójną porcję mleka modyfikowanego (ok. 350-400ml) przed snem.
Oprócz tego miałam też taki tydzień-dwa, że musiałam się kłaść spać razem z dzieckiem i przespać z nim nockę, bo inaczej się przebudzało i darło.
@UlanaGraszka: Nie bardzo wiem co mógłbym napisać więcej. Nie widzimy żadnych innych nieprawidłowości. Nie ma znaczenia czy jest przykryty, odkryty, czy się go położy na brzuchu, na boku, na plecach, czy śpi z nami, łóżeczku, czy śpi przy cycku. Czy śpi za dnia 2x po 1h czy 2x po 2h.
@kthxb: no to jeśli nie jest głodne, a na tym etapie może być, bo wchodzi m.in. rozszerzanie diety i inne czynniki, nie są to raczej zęby, itd., to chyba najsensowniej byłoby to skonsultować z pediatrą, bo pobódki w nocy co 30min raczej nie są normą.
Na temat snu dość dobre i informatywne są materiały Emmy Hubbard, może znajdziesz tam coś co mogłoby Wam pomóc.
Poza tym niemowlę coraz lepiej zaczyna rozumieć
@kthxb: imo, normalny rytm snu tak małego dziecka. Ponoć pojedynczy cykl snu to 45 minut i potem wiele dzieci nie potrafi samodzielnie zasnąć.

U mnie wszystko rozwiązywał cycek i co-sleeping, dzięki czemu mogłam jako tako funkcjonować.