Wpis z mikrobloga

Dlaczego w tym kraju ludzi tak dziwi, że jest się abstynentem? Albo odmowa picia jest tak traktowana co najmniej jakbym zabiła tej osobie matkę? Gdy mówię, że nie piję to od razu milion pytań dlaczego, albo czy jestem chora xD i te pytania są od różnych grup społecznych :D albo tak samo z papierosami, ale tu już mniej zdziwienia. Ehhh. Albo czy nawet w okazje się nie napije, no nie.......
#alkohol #beka #zdrowie #polska
  • 35
  • Odpowiedz
Dlaczego w tym kraju ludzi tak dziwi, że jest się abstynentem?


@Vermeerrr: tak naprawde kazdy ma to w dupie. ja znam takich "abstynentow" - jeden rodzaj to tacy ktorzy zachlewali sie od liceum ale skonczyli 30lat i juz nie wypada. drugi rodzaj - abstynent, przyszedl na impreze, nie pije ale ocenia kazdego kto sie napil i psuje fajna atmosfere
  • Odpowiedz
@Vermeerrr: Mam to samo, ale ja jestem facetem, więc zdziwienie jest jeszcze większe. xd
Ale ja podnosiłem ciężary kilka lat i może dlatego nie pytają dlaczego nie piję. xd
  • Odpowiedz
@Vermeerrr: Bo to tradycyjny sposób socjalizacji w Polsce. Ludzie piją kiedy chcą nawiązać z kimś kontakt, umocnić stosunki, przełamać lody, poczuć się swobodnie przez wspólne żenujące doświadczenia, ustalić hierarchię w stadzie. Kiedy odmawiasz picia nie odmawiasz przyjęcia narkotyku robiącego dziwnie w nogach, tylko odmawiasz rytuału. To tak jakbyś poszła na urodziny i stanowczo odmawiała spróbowania torta, albo śpiewania "sto lat". Jakbyś była na wigilii i powiedziała że nie weźmiesz udziału
  • Odpowiedz
to tacy ktorzy zachlewali sie od liceum ale skonczyli 30lat i juz nie wypada


@pieknylowca: nie, że nie wypada tylko przestaje to bawić.
Lubię się czasem napić w towarzystwie jednego piwa lub jakiejś whisky, ale chlanie i kac na drugi dzień to absolutnie nie. Szkoda wolnego dnia na leczenie kaca. Już nie mówiąc o tym kiedy ma się dzieci.
  • Odpowiedz
@Vermeerrr: TAK SIĘ PRZYJĘŁO XD Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że w tym kraju przyjęło się, że każdy pije.
Po pierwsze współczuję towarzystwa, które jest zszokowane gdy ktoś odmawia alkoholu, a druga sprawa to współczuję Tobie oceniania ludzi na podstawie ich wykształcenia XD
  • Odpowiedz