Wpis z mikrobloga

miraski przychodzę z pytaniem ostatecznym o rower :D
revolt2 czy contend ar3 oba w okolicach 5k zł za nówkę sztukę czy jednak używki?
przemawia do mnie nowy rower i dożywotnia gwarancja ramy, no i niema strachu jak była używka traktowana
a mówią głupi chodzi do jednego serwisu cały czas... wydaje kupe kasy za zrobienie głupoty w rowerze...


#rower #szosa
mati1990 - miraski przychodzę z pytaniem ostatecznym o rower :D
revolt2 czy contend a...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-06 183906

Pobierz
  • 16
@Kloper: oba na pełnej sorze. Do czego? do roboty 30km w jedną + od czasu do czasu popołudniu jakieś 60-80km wiosna -jesień, zimą w niezłych warunkach byłoby też śmigane na dworze
Rozważałbym używkę tylko jeśli sam serwisujesz i z jakichś względów zależy Ci na wyższym osprzęcie teraz lub w niedalekiej przyszłości, jak chcesz po prostu śmigać i mieć spokój a większość prac serwisowych zlecasz, to brałbym nówkę. Którą? Tę, która bardziej Ci się podoba, serio.
@bibsz: co jest złego w posiadaniu roweru do wszystkiego? kiedyś miałem crossa z którym mogłeś robić co chcesz i jak chcesz i miałeś jeden rower teraz żeby to uzyskać musisz mieć już 2...
@mati1990:
Nie ma w tym nic złego i nawet już ci kiedyś pisałem że założenie korby szosowej do współczesnego trekinga czy crossa jest możliwe ale trzeba pokombinować z linia łańcucha co wymaga korby na kwadrat czy octalink.
Czyli takiej jaką miałeś kiedyś.
@mati1990:
Nie robią już crossów?
Jak kręcisz 400 km tygodniowo to rower za 5k będzie niezawodny przez kilka miesięcy, później to już tylko kwestia serwisowania a nie roweru.
@Kloper: od 21 grudnia do teraz mam około 4k km xD
robią ale nie takie jak kiedyś, nie podchodzi korba od tiagry z 52t - przynajmniej na 2 serwisach nie umieli tego ogarnąć
@mati1990: czego nie umieli?
Dać dłuższego supportu niż zalecany?
Nie tyle nie umieli ale nie chciało im się sprawdzać jaki będzie pasować. Takich żeczy w serwisantom się nie chce robic (co dziwne nie jest) dlatego jak masz nietypowe potrzeby to musisz sam się nauczyć kombinować a nie tylko marudzić.

Możesz też użyć korby szosowej trzy tarczowej. Najmniejsza zębatke sobie zdemontujesz. Taka korba ma linie łańcucha 45 ale jako iż jest 3
@mati1990: Jak chcesz brać, nówkę to bym się przychylał do Contenda. Revolt spoko, typowy gravel, to po robocie byś mógł pośmigać po lasach, ale w tej cenie go dyskwalifikuje suport na kwadrat XD
Do Contenda wchodzi ponoć opona max 38c, czyli też spoko. I zimą pojeździsz i po lesie pośmigasz.
A Van Rysela odpuść, pomimo że to fajny rower, nie ma tarcz
@mati1990: Będziesz jeździć zimą? To Ci zależy na tarczach.

Jakbyś dbał o rowery to bym zaproponował wieszaki na ścianę, ale przecież nie będziesz takiego gnoju w powietrzu trzymał XD