Wpis z mikrobloga

@imargam_2137: @Wygryw_z_wyboru @krucjan

Kurde ludzie, można żyć normalnie nie popadając jednocześnie w absurdalną rozrzutność. Żyć sobie jak Warren Buffett, mimo miliardów na koncie jeść na śniadanie płatki, jeździć nowym autem w pełnej opcji o wartości 200k zamiast karaweli premium za 500k-1kk, używać zwykłego smartfona za 2k zamiast wysadzanego diamentami iPhona, mieć zegarek za 1k który działa równie dobrze jak ten za 50k, mieszkać w nowoczesnym ale stosunkowo normalnym domu/mieszkaniu zamiast willi Carringtonów czy Złotej 44, spędzić wakacje w dobrym hotelu w egzotycznym kraju ale niekoniecznie zawsze najdroższym hotelu, w najdroższym pokoju z szampanem.

To że uważam nadmierny przepych i rozrzutność za głupotę, nie oznacza że piję tylko sagę, jem chleb ze smalcem i wakacje na działce ROD bo taniej. Każdy robi jak uważa, ja uważam że auto za 500k i auto za 200k dokładnie tak samo spełnią swoją rolę i nie widać tutaj zbytniej różnicy w jakości/wygodzie żeby za
  • Odpowiedz
@krucjan: Tak, dla dewelopera od 5 domków szeregowych pod Koninem to rozrzutność, bo jak widać musi teraz robić cesję żeby uregulować płatność za okna bo klient czeka na SSZ, a w kieszeni pusto bo po spłaceniu raty nie ma płynności na resztę zobowiązań. Ale oczywiście na wykopie każdy przypadek to prawie Kulczyk, pasjonat sportowych samochodów któremu w sumie nie robi czy kupi tych Korwet nawet 10 czy 50, bo je
  • Odpowiedz
gdzie w wypożyczalniach są jakieś fajne fury?


@Anakee: w normalnych wypożyczalniach. Masz dostęp do np. Bmw x5, volvo xc90, bmw 6 itd.
  • Odpowiedz
Kurde ludzie, można żyć normalnie nie popadając jednocześnie w absurdalną rozrzutność.


@PfefferWerfer: no to jest właśnie to. Znam gościa, który planował urlop i jak mu zaśpiewali 20k za 2 tyg. w hotelu, to podziękował. A zarabia więcej w jeden dzień.
  • Odpowiedz
Każdy robi jak uważa, ja uważam że auto za 500k i auto za 200k dokładnie tak samo spełnią swoją rolę i nie widać tutaj zbytniej różnicy w jakości/wygodzie żeby za to tyle dopłacać.


@PfefferWerfer: 200k to kosztuje dobra Skoda.
  • Odpowiedz
w normalnych wypożyczalniach. Masz dostęp do np. Bmw x5, volvo xc90, bmw 6 itd.


@dafto: łe, zwykłe SUVy, myślałem, że mówisz o jakiś ciekawych furach.
  • Odpowiedz
Przecież w zeszłym roku co drugi Mariuszek fliper jeździł autem za kilkaset k z leasingu, bo wystarczyło u Dewelopera zadatkować mieszkanie na 10% i potem sprzedać frajerowi jakiemuś cesję 100k drożej za 3 miesiące. Powtarzało się manewr parę razy i już była kasa na samochód.
  • Odpowiedz
Różnica między Volvem z 250 konnym silnikiem a jakimś mercedesem z 300 konnym


@PfefferWerfer: auto to nie tylko moc ale tez np. pewnosc prowadzenia. A sama moc sie bardzo przydaje np. podczas wlaczania sie do ruchu.
  • Odpowiedz
Cieszę się, że nie jestem samochodziarzem xD Jeżdżąc autem za 500k czułbym tylko żenadę że zamiast to jakoś sensownie zainwestować to #!$%@?łem się w przekombinowany symbol statusu


@PfefferWerfer: ty to masz farta. Nie masz dylematów czy pół bańki zainwestować, czy kupić furę, bo po prostu takich pieniędzy nigdy na oczy nie zobaczysz xD
  • Odpowiedz
@dafto: kluczem jest to, że kupujesz droższe auto, gdy nie masz myślenia "zamiast tego wolałbym..." - po prostu możesz kupić to i to, i tamto. Jak cię stać to #!$%@? Cię co pomyśli sobie jakiś typ z ulicy, że za droga fura.
  • Odpowiedz
@Anakee: bmw 6 to limuzyna. Jak masz wybitny kaprys to masz dedykowane wypożyczalnie z ferrari, lambo itd. Ale moja firma nie chce tego finansować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Jak pracowałem w leasingu, to na oko 50% klientów, którzy brali grube auto to był ktoś albo z budowlanki/deweloperki albo z firmy transportowej. Przy tych drugich często z ciekawości zerkałem w komentarze na google, a tam wpisy, ze szef złodziej i nie płaci, a tu cyyyk, leasing x5 za 400k z wpłatą własną 30% :)
  • Odpowiedz
@Klepajro: Ależ może tak być. Pracując w leasingu gadałem z handlowcem, po którym chciałem wziąć auto i generalnie co rok oddawał w cesji auto i brał kolejne. Bodajże trzecie już miał wzięte w ten sposób i mówił, że pojeździ z rok i znowu cesja.
  • Odpowiedz
Jeżdżąc autem za 500k czułbym tylko żenadę że zamiast to jakoś sensownie zainwestować to #!$%@?łem się w przekombinowany symbol statusu.


@PfefferWerfer: Napisz że jak człowiek, że Cię nie stać, a nie #!$%@? jakieś kocopoły, jakbyś był niewiadomo jakim inwestorem szanującym pieniądze xD
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: dlatego warto brać 2-3 latki, do 200k fajne autka premium można już wyłapać. Tym bardziej, że nawet głupia Astra czy 308 to teraz 160k, w hybrydzie 200k+.
  • Odpowiedz
Cieszę się, że nie jestem samochodziarzem xD Jeżdżąc autem za 500k czułbym tylko żenadę że zamiast to jakoś sensownie zainwestować to #!$%@?łem się w przekombinowany symbol statusu. Prawie tak jak laska kupująca torebki czy buty po 5k.


@PfefferWerfer: ależ boli mmmmm
  • Odpowiedz
Cieszę się, że nie jestem samochodziarzem xD Jeżdżąc autem za 500k czułbym tylko żenadę że zamiast to jakoś sensownie zainwestować to #!$%@?łem się w przekombinowany symbol statusu. Prawie tak jak laska kupująca torebki czy buty po 5k.


@PfefferWerfer: można mieć kasę czy inwestować jeżdżąc autami za kilkaset tysięcy czy nosić ubrania za tysiące złotych, ale Ty pewnie jesteś z tych osób co chodzi w butach no name z ccc za
  • Odpowiedz