Wpis z mikrobloga

@kantek007: Na pewno jeszcze nie prędko wstąpi jak maja konflikt od 2014r. Ukraina sama też zaprzepaściła szansę na szybsze wstąpienie do Nato. A to jak w 2010 r Wygrał Janukowycz i zawiesił rozmowy to nikogo nie dziwi, ale Ukraincy przeszkodzili sobie jeszcze przed 2010r i to jest najgorsze. To było słabe państwo ze słabą armią. Ogólną słabość ukraińskich sił zbrojnych ukazały wydarzenia w 2014 na Krymie i Donbasie. Również postawa części
@kantek007: tak tak, wyrzucajcie sobie takie memy, podbijanie sobie ego historiami o beznadziejnych Niemcach i pomocnych Polakach. Prawda jest taka że jak wojna się skończy to Niemcy wrócą do handlu z Rosją, na Ukrainę wjadą niemieckie firmy i inwestycje a ta polska pomoc pójdzie w zapomnienie. A stanie się tak dlatego że w Niemczech politycy myślą mózgiem
@Kagernak: Tak zawiesił rozmowy do EU, które były już zaawansowane i stąd ten euromajdan. A wstąpienia do Nato nie zawiesił, bo nie było nic zaawansowanego. Źle to określiłem, dzięki za poprawę.
Bazowałem tylko na kilku dużych polskich dziennikach z 2010r, bo coś mi świtało, że i tu Janukowycz i tu coś się zasłużył źle.

"W 2010 r. nowy prezydent, Wiktor Janukowycz, oświadczył, że nie ma mowy o członkostwie Ukrainy w NATO
@kantek007: nikt nie chce ukrainy w NATO, bo to skorumpowany kraj z kartonu rządzony przez oligarchów

postawili się tak na prawdę tylko dzięki Zełeńskiemu, który jako jeden z nielicznych polityków nie był kojarzony z przekupstwem i szemranymi grami politycznymi między grubasami a rosją, dzięki temu ukraińcy mogli poczuć że kraj działa i jest szansa na solidarną obronę

druga sprawa to popieranie upa i banderę - powszechne jak i przez polityków -